Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Za szybka przemiana materii?
problem do rozwiązania

Za szybka przemiana materii?

pytanie zadane w dniu: 08.06.2011
problem zgłoszony przez: Terefere, 22 lat

Według specjalistów z Kliniki Leczenia Nadwagi i Otyłości Vimed, jednym ze skutków nietolerancji pokarmowej są coraz powszechniejsze - nadwaga i otyłość. Porady udziela mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk.


Treść pytania:

"Wydaje mi się, że mam za szybką przemianę materii. Chodzi o to, że po zjedzeniu posiłku już po godzinie muszę się wypróżnić. Około 4 razy dziennie chodzę do toalety. Np. wypróżnię się przed obiadem, a po obiedzie muszę znowu. Czy to jest normalne? A może to skutek picia wody w dużych ilościach? Ogólnie mam problemy gastryczne np. codzienne bóle brzucha zaraz po przebudzeniu. Byłam u lekarza rodzinnego, dał mi skierowanie na usg, ale usg nic nie wykryło. Już kiedyś też byłam z bólem brzucha to doktor wysłała mnie do ginekologa. Może to nie ma powiązania ze sobą. Czy powinnam zacząć zażywać jakiś lek lub zmienić dietę? Czy się do tego przyzwyczaić. Może komuś się wydaje, że mam dobrze, ale odczuwam straszny dyskomfort gdy odczuwam pełność w miejscu gdzie nie mogę się załatwić..."

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witaj,

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zostało przedstawionych zbyt mało danych :) Pierwszą czynnością jaką bym wykonała, to dokładna analiza sposobu odżywiania oraz stylu życia. Ważne jest czy "dolegliwość" ta jest obecna od dawna? Moje pierwsze skojarzenia: może to być zespół jelita drażliwego lub nietolerancja pokarmowa.

Pozdrawiam,
Małgorzata Gajewczyk
www.akademiazz.pl

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dieta dla chorujących na kamicę żółciową

Jak jeść sensownie i zdrowo?

Zapalenie jelita grubego a odchudzanie

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu