Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Czy upławy mogą być objawem poważnej choroby?
problem do rozwiązania

Czy upławy mogą być objawem poważnej choroby?

pytanie zadane w dniu: 20.09.2010
problem zgłoszony przez: Anika

Upławy to jeden z najczęściej bagatelizowanych przez kobiety objawów poważnych infekcji bakteryjnych. Czy ich pojawienie się należy zawsze konsultować z lekarzem? - o tym mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Witam.

Proszę mi powiedzieć, czy to prawda, że upławy to powód, żeby udać się do ginekologa? Ostatnio często się o tym słyszy, bo i więcej mamy zagrożeń. Chciałabym wiedzieć, czy to naprawdę taki poważny powód.

Ania "

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Pani Aniu.

Upławy to niewłaściwa wydzielina z pochwy o dość nieprzyjemnym zapachu, różnej barwie i konsystencji. Jeśli utrzymują się one przez długi okres, należałoby skontaktować się z lekarzem ginekologiem, bowiem może być to poważna przyczyna jakiejś infekcji. Wczesne zdiagnozowanie czynnika powodującego nieprzyjemne upławy daje możliwość zastosowania odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Przeczytaj również:

Cytologia - co trzeba wiedzieć?

Doustna antykoncepcja a infekcja grzybiczna

Zakażenie chlamydią a ciąża

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu