Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Skóra na brzuchu po ciąży
problem do rozwiązania

Skóra na brzuchu po ciąży

pytanie zadane w dniu: 20.09.2010
problem zgłoszony przez: Kinga Be.

Niezbyt jędrny brzuch to częsty problem, z którym próbują się uporać kobiety po urodzeniu dziecka. Jak temu skutecznie zaradzić? - radzi Szymon Ściński, trener osobisty, Body&Mind.


Treść pytania:

"Po ciąży mam na brzuchu fałdę skóry. Robię brzuszki i ćwiczę hula-hop, ale ona nie znika. Ważę mniej, niż przed ciążą. Czy można coś z tym zrobić?"

Szymon Ściński Porady udziela Szymon Ściński, trener osobisty:

Dzień dobry.

Po ciąży warto zadbać o siebie zarówno w kwestii treningu, jak i odpowiednio zbilansowanej diety, a także dodatkowo stosując preparaty poprawiające wygląd samej skóry w połączeniu z masażami tego rejonu (mam na myśli tylko profesjonalnych masażystów).

Nie napisała Pani, ile minęło czasu od samego porodu a także na ile Pani sylwetka jest odtłuszczona. Czy fałda skóry na brzuchu jest gruba i ma „podkład” z tkanki tłuszczowej, czy jest to cienka warstwa „samej” skóry?

Wiele kobiet popełnia błąd, polegający na tym, że po ciąży intensywnie się odchudzają i wprowadzają zbyt restrykcyjną kalorycznie dietę. Skutkuje to tym, że tracą poza tkanką tłuszczową – tkankę mięśniową – a przecież to odpowiednio odżywione, smukłe i jędrne mięśnie nadają kształt sylwetce. Przy tak szybkiej utracie kilogramów, skóra „nie nadąża” i pozostaje „w starym rozmiarze”…

Nie wiem, czy sytuacja wspomniana powyżej Pani dotyczy – jeśli tak – proponowałbym zadbać o dietę wysokobiałkową z odpowiednią ilością warzyw oraz trening mieszany: siłowy i aerobowy. Jeśli odzyska Pani część utraconej masy mięśniowej, jednocześnie utrzymując niski poziom tkanki tłuszczowej – rejon talii powinien się poprawić. Jednak, jeśli fałda skóry pozostanie i nie zauważy Pani pod nią w nadmiarze tkanki tłuszczowej – wtedy proponowałbym konsultację z lekarzem chirurgii plastycznej. Dzisiaj zabiegi usuwania nadmiaru skóry na brzuchu po ciąży nie są zbyt ryzykowne zdrowotnie – jednak w tym przypadku powinien wypowiedzieć się lekarz. Uważam jednak tę opcję za ostateczność – jeśli wszystkie inne nieinwazyjne metody poprawy tego stanu rzeczy zawiodą.

Pozdrawiam,
Szymon Ściński

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Węglowodany nie tuczą

Tabletki przeciwbólowe - pomagają czy szkodzą?

Staranie o dziecko

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu