Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Długotrwały kaszel u dziecka
problem do rozwiązania

Długotrwały kaszel u dziecka

pytanie zadane w dniu: 07.07.2011
problem zgłoszony przez: becia28, 28 lat

Czy długotrwały kaszel u dziecka może świadczyć o poważnej alergii? - o tym Piotr Albrecht, pediatra.


Treść pytania:

"Witam,

Mam poważny problem, chodzi mi o to, że moje dziecko ma - dokładnie od 2 stycznia - straszny kaszel, a zaczęło się to tak: 2 stycznia byliśmy w szpitalu, ze względu na zapalenie krtani, aż 10 dni. No, ale wyszliśmy z niego bez żadnej poprawy, zapisali nam inhalacje, które robiłam 2 razy dziennie przez 4 miesiące dzień w dzień. Wiem, że to się wyda dziwne, ale tak było. Inhalacje nie pomogły, więc wybrałam się z małym do pulmunologa, ale on zapisał inhalacje z Mucosolvanu, ale też nic nie pomogło. Ja już nie wiem, co mam robić. Rano, zawsze jak się obudzi, to tak kaszle, że aż mu łzy wychodzą. Naprawdę, w dzień też kaszle, ale mało w nocy, nie kaszle wtedy w ogóle. Może jest zarażony jakąś bakterią albo może ma alergię? Tych domysłów jest wiele. Proszę o jakąś odpowiedź, bo już nie mam sił, jak mu pomóc. Cały czas gardełko czerwone. Dostał próchnicę na ząbkach - podejrzewam, że od inhalacji, tak długo je robiłam."

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Szanowna Pani,

Po pierwsze, próchnicy od inhalacji się nie dostaje. Nie wiem, co prawda, jakie to były inhalacje, ale nawet te ze sterydów do próchnicy nie prowadzą. Brak kaszlu w nocy raczej przemawia za łagodnym lub nawet psychogennym jego podłożem. Oczywiście alergia nie jest wykluczona, ale też nie jakoś bardzo prawdopodobna. Zakażenia prawie wszystkimi bakteriami, po tak długim czasie ulegają samowyleczeniu lub prowadzą do pogorszenia, czego Pani nie widzi. Niestety, wiele więcej na podstawie tak niekompletnych danych, braku wieku dziecka oraz osobistego badania powiedzieć się nie da. Na odległość mogę poradzić, aby na tydzień, dwa przestała się Pani tym kaszlem zajmować, choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to dla Pani łatwe.

Pozdrawiam,
Piotr Albrecht

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wróżby z dnia narodzin

Oczernianie ojca w oczach dziecka

Problem z nocnikiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu