Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Moja żona kocha innego...
problem do rozwiązania

Moja żona kocha innego...

pytanie zadane w dniu: 09.07.2011
problem zgłoszony przez: MAREK, 44 lat

Jak mawiają - do tanga trzeba dwojga. Jeżeli związek ma przetrwać, to tylko wtedy, gdy chęci płyną od obojga partnerów. Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog kliniczny.


Treść pytania:

"Co zrobić, jeżeli żona poznała osobę, która stała się dla niej bardzo bliska? Nawet w smsie do niej, opisuje relacje małżeńskie, nie reaguje nawet na obraźliwe określenie jej męża. Podczas stosunku z mężem myśli o nim. "

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Czasami w małżeństwie zdarzają się takie momenty, że małżonkowie oddalają się od siebie. Zdarza się też, że w tym okresie oddalenia poznają inną osobę, którą się zafascynują, która staje się bliższa, niż współmałżonek. I to, co się dalej stanie, zależy w tym momencie od tego, czy małżonkom jednak na sobie zależy i czy chcą jeszcze walczyć o swój związek. Nie wiem jak to było dotychczas w Pana małżeństwie, ale skoro żona weszła w inną bliską relację, to prawdopodobnie coś też u Was nie do końca grało. Zastanawiam się tylko, skąd Pan wie, że żona podczas stosunku z Panem myśli o nim. Nie czyta Pan przecież w myślach żony. Jedyne, co mogę Panu w obecnej sytuacji poradzić, to bardzo poważna rozmowa z żoną - wyłożenie wszystkich kart na stół i przede wszystkim - powiedzenie o swoich odczuciach. Jeśli Panu zależy na małżeństwie, to proszę wprost to powiedzieć. Wypada też żonę zapytać, a potem wysłuchać (!), jak ona widzi dalej Wasz związek. Jeśli małżeństwo ma przetrwać, to ma Pan też prawo stawiać pewne warunki i nie godzić się na to, że żona utrzymuje bliskie relacje z innym mężczyzną.

Pozdrawiam,
Barbara Ronowicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Czy Twój facet to wampir emocjonalny?

Mowa ciała

Nie wiem kim jestem, dokąd idę, gdzie jestem...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu