Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Cienkie włosy
problem do rozwiązania

Cienkie włosy

pytanie zadane w dniu: 10.07.2011
problem zgłoszony przez: Azu, 18 lat

Wiele kobiet zmaga się z problemem cienkich, oklapniętych włosów. Co zatem robić, by zwiększyć ich objętość? Porady udziela Szymon Kaczmarzyk, fryzjer stylista ze Studia Fryzur i Urody HairClinique.


Treść pytania:

"Witam.

Mam po mamie cienkie, niezbyt gęste włosy. Ba, co ja gadam! Są rzadkie! Nie znoszę ich za to, bo marzą mi się długie, a długich mieć nie mogę. Nie farbuję ich, miodowy kolor bardzo mi się podoba, staram się nie niszczyć, szampon zawsze mieszam z wodą przed nałożeniem na głowę i rozczesuję jak najdelikatniej. A one nie dość, że jak na złość się przetłuszczają, wypadają, to jeszcze się łamią, są cienkie i rzadkie! Jak mogę skutecznie poprawić kondycję włosów i jakie cięcie najlepiej zwiększa objętość optyczną włosów?"

Szymon Kaczmarzyk Porady udziela Szymon Kaczmarzyk, fryzjer stylista:

Witam,

Twój rodzaj włosów nie jest mi obcy, ponieważ jest bardzo dużo kobiet z tym problemem. Ja osobiście polecam swoim klientkom serię produktów zwiększającą objętość włosa. W dobrych salonach fryzjerskich na pewno odpowiedni produkt polecą.

A co do strzyżenia, to krótka, nowoczesna fryzura, najlepiej bez mocnego cieniowania, to raczej powinna być fryzura w stylu boba. I bardzo ważna jest stylizacja, tzn. suszenie włosów za pomocą okrągłej szczotki, która uniesie włos od nasady. Takie modelowanie sprawi, że fryzura będzie utrzymywać się dłużej. Po takiej stylizacji można utrwalić fryzurę lakierem, ale nie za mocnym. Należy wydzielić sobie pasma włosów i spryskać je lakierem od nasady z odległości 10 cm., odczekać parę sekund i zostawić. Czynność powtórzyć na całej koronie głowy, a następnie delikatnie rozczesać. W ten sposób najlepiej zwiększa się objętość optyczną włosów.

Życzę powodzenia,
Szymon Kaczmarzyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zadbaj o końcówki włosów

Jak złagodzić mocne cięcie?

Jak mam osiągnąć taki kolor?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu