Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Brak erekcji
problem do rozwiązania

Brak erekcji

pytanie zadane w dniu: 20.07.2011
problem zgłoszony przez: Potoczny Andrzej, 64 lat

Obawa przed niedostatecznym zaspokojeniem kobiety i pragnienie wykazania się jak najlepiej, jest największą przyczyną problemów emocjonalnych, powodujących dysfunkcje seksualną.


Treść pytania:

"Na bazie wyjaśnienia, w dzisiejszym serwisie: "Czynniki organiczne, które podczas diagnozy należy wykluczyć w pierwszej kolejności, to między innymi zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, depresja, urazy kręgosłupa, czy stwardnienie rozsiane. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane również przez przyjmowanie niektórych leków, na przykład na nadciśnienie czy cukrzycę. W takiej sytuacji zaburzenie erekcji powstaje jako jeden z objawów choroby, często jeszcze nierozpoznanej" - mam pytanie: jeśli wspomniane czynniki zachodzą, to jak się leczyć? Jak dotychczas nikt nie wyleczył cukrzycy... Co więc robić?

Pozdrawiam,
AP"

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internauto,

Jeżeli zachodzi któryś z wspomnianych czynników, to należy leczyć przyczynę, gdyż objawy, a w tym przypadku zaburzenia erekcji, są tego konsekwencją, czyli rzeczą wtórną. Cukrzyca: jednym z jej pierwszych objawów są zmiany w naczyniach, a to powoduje zaburzenia erekcji i to jest sygnał alarmowy! Lekarze pierwszego kontaktu powinni (podczas zebrania wywiadu) pytać o się o życie seksualne (niestety, często po prostu wstydzą się!), gdyż zaburzenia tej sfery życia mogą być zwiastunem choroby.

Cukrzyca typu II (bez stosowania insuliny) przy prawidłowym postępowaniu dietetycznym może być unormowana, a nawet wyleczona, ale to już temat na np. kolejne pytania.

Pozdrawiam,
Prof. Z. Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kłamstwa można się nauczyć

Zaburzenie świadomości

Jak mam sobie z tym poradzić?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu