Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Czy można zajść w ciążę podczas okresu?
problem do rozwiązania

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

pytanie zadane w dniu: 21.07.2011
problem zgłoszony przez: tynusia1232, 20 lat

Regularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych chroni przed ciążą nawet w okresie ich tygodniowego odstawienia. Więcej na ten temat opowiada dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog.


Treść pytania:

"Biorę tabletki antykoncepcyjne, aby uregulować mój cykl, ale też mogę się zabezpieczać. Mój chłopak pyta mnie, czy mógłby podczas orgazmu "spuścić się" do "środka". A chciałabym wiedzieć, jak obliczyć kiedy mam dni płodne i niepłodne i czy podczas miesiączki mógłby się "spuścić" do "środka". Czytałam o tym w Internecie, ale nie mogę się połapać - wszędzie jest napisane coś innego. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

tynusia1232"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Jeżeli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to jest Pani zabezpieczona przed niepożądaną ciążą nawet w przerwie pomiędzy opakowaniami, czyli wtedy, gdy pojawia się krwawienie. Jest oczywiście jeden warunek: tabletki muszą być przyjmowane codziennie o tej samej porze przez 21 dni, potem następuje 7-dniowa przerwa i cały cykl powtarza się od początku. Każdy tzw. błąd tabletki (a więc po prostu przeoczenie tabletki) może powodować odblokowanie owulacji i możliwość zajścia w ciążę. Proszę zwracać na to baczną uwagę.

Jeżeli nie stosuje Pani antykoncepcji, to zajście w ciążę podczas miesiączki jest bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Nie bój się cytologii - bój się raka!

Co oznacza hiperlipidemia mieszana?

Płodność

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

11 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu