Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Mam kręcone włosy i chcę zmienić fryzurę
problem do rozwiązania

Mam kręcone włosy i chcę zmienić fryzurę

pytanie zadane w dniu: 21.09.2010
problem zgłoszony przez: Kobieta

Która z nas nigdy nie chciała mieć kręconych włosów? Chyba tylko te, które od dziecka mają takie naturalne i nieustannie narzekają. Kręcone włosy wcale nie muszą być długie i równo przycięte, jak również oznaczać nudy. O tym jak formować naturalne loki opowiada Grzegorz Madej, fryzjer stylista.


Treść pytania:

"Panie Grzegorzu.

Chciałabym zmienić fryzurę, jednak mam lokowane włosy i nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić. Proszę o jakieś propozycje.
Inga"

Grzegorz Madaj Porady udziela Grzegorz Madaj, fryzjer stylista:

Ingo.

Oj tak, kręcone włosy stanowią nie lada wyzwanie - zarówno dla ich właściciela, jak i dla fryzjera. Przez okres tych kilkunastu lat w zawodzie, utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że loki są ciężkim „materiałem”, choć bardzo wdzięcznym.

Strzyżenie loków, zazwyczaj kojarzy się wszystkim z czynnością niesłychanie prostą, bo „przecież nie widać, że coś jest krzywo ostrzyżone”, lecz niestety nic bardziej mylnego. Źle ostrzyżone włosy kręcone, będą utrapieniem dla osoby, którą natura tak pięknie obdarzyła!

Czego należy unikać, przy doborze fryzury dla kręconych włosów:

1) zbyt krótkiego cięcia, bowiem im lżejsze włosy, tym większa objętość - chyba, że zdecydujemy się na strzyżenie „męskie” czyli już bardzo krótkie.

2) cięć równych – ciężkich. Włosy kręcone, będą wtedy układały się w niefajny trójkąt czyli góra będzie płaska i bezkształtna, a objętość spadnie na długości i końce, tworząc coś zupełnie odwrotnego, niż zamierzony efekt.

3) włosy kręcone nie lubią cięcia brzytwa i degażówkami (generalnie nie lubią strzępienia), więc jeśli fryzjer zabiera się do pracy nad twoją fryzurą, z brzytwą w ręce, to uciekaj jak najdalej!

To najważniejsze czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, by nie zmarnować swoich pięknych loków .

Na ile możesz pozwolić sobie Ty? Opcji jest naprawdę wiele - w zależności od tego, jak długie włosy chciałabyś nosić.

Włosy półkrótkie - aby uniknąć efektu, potocznie zwanego „królem lwem”, należałoby stosować asymetryczne cięcia (jedna strona wycięta i bardzo krótka). Wtedy znosimy optyczny punkt ciężkości i całość wygląda bardzo ekstrawagancko.

Włosy półdługie i długie - niech nie będą równe! Odpowiednie cieniowanie podkreśli kształt fryzury i zachowa objętość w miejscach, gdzie powinna się ona znajdować! Jak już pisałem, loki nie lubią być strzępione, ponieważ robią się wtedy „sianowate” i wyglądają na zmęczone, wysuszone i niezdrowe.

Przy włosach kręconych, ważna jest codzienna pielęgnacja i stylizacja – mylne jest założenie, że z lokami nie trzeba pracować, bo się ułożą same.

Codzienna pielęgnacja, polega na nawilżaniu loków, gdyż z natury mają skłonność do przesuszania się. Używamy do tego odżywek, kremów i różnego rodzaju serum (tupu jedwab) oraz nabłyszczaczy.

Stylizacja – idealnym rozwiązaniem byłoby to, gdyby loki wysychały naturalnie. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Susząc loki suszarką pamiętajmy, by koniecznie używać suszarki z dyfuzorem i suszyć włosy słabym strumieniem powietrza, by nie dopuścić do zbytniego rozdmuchiwania włosów. W międzyczasie wgniatamy we włosy odpowiednie kosmetyki (przeznaczone do loków), na koniec delikatnie „roztrzepujemy” włosy palcami i raz jeszcze wgniatamy jakiś tłusty produkt.

Pozdrawiam,
Grzegorz Madaj

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Gdy planujesz zmianę koloru włosów...

Farbowanie włosów a typ urody

W jakim tempie rosną włosy?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

33 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu