Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z emocjami
problem do rozwiązania

Problem z emocjami

pytanie zadane w dniu: 25.07.2011
problem zgłoszony przez: klara221

Nadmierna nerwowość może wynikać ze zwykłego braku czasu - dla siebie, na przyjemności, na relaks. Może zatem warto zadbać o chwilę wyciszenia w ciągu dnia, w trakcie której nikt nie będzie nam przeszkadzał?


Treść pytania:

"Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu, a mianowicie odkąd urodziłam córkę zauważyłam, iż mam problemy z panowaniem nad emocjami. Generalnie objawia się to złością, stresem i w efekcie płaczem. Potrafię się zdenerwować byle drobiazgiem, a później łapię się na tym, iż podświadomie moje dziecko za to obrywa. Czy powinnam się zgłosić do psychiatry?"

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Witam serdecznie,

Zanim zgłosi się Pani do psychiatry, proszę zastanowić się, czy nie jest Pani przemęczona. Opieka nad małym dzieckiem - mimo że dająca bardzo dużo satysfakcji - jest męcząca. Czy jest ktoś, kto Pani pomaga? Czy w ciągu dnia ma Pani chwilę tylko dla siebie, a w ciągu tygodnia - na samodzielne (bez dziecka!) wyjście do koleżanki, kosmetyczki, chodzenie po sklepach? Jeżeli nie - warto byłoby zmobilizować rodzinę, by to Pani umożliwić. Druga rzecz: proszę sprawdzić hormony tarczycy. Często dochodzi do zaburzeń hormonalnych u młodych kobiet, często dzieje się tak po ciąży, a niewyrównana tarczyca może powodować zaburzenia emocjonalne, drażliwość. Jeżeli pomyśli Pani o chwilach relaksu, a hormony tarczycy będą w normie - faktycznie proszę pomyśleć o psychiatrze albo o psychologu.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w opiece na dzieciaczkiem - czasami każdemu rodzicowi jej brakuje!

Anna Nitka - Siemińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wiosenne zabiegi kosmetyczne

Czy warto podjąć walkę z przemocą psychiczną?

Nerwica lękowa - leki

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu