Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Kiedy wykonać test ciążowy?
problem do rozwiązania

Kiedy wykonać test ciążowy?

pytanie zadane w dniu: 04.08.2011
problem zgłoszony przez: Veronika, 19 lat

Domowy strumieniowy test ciążowy jest zestawem do samodzielnego wykonania testu ciążowego w warunkach domowych. Porady udziela dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog.


Treść pytania:

"Ile czasu po terminie miesiączki musi upłynąć, by nie mając okresu, podejrzewać ciążę? Ile dni po terminie warto zrobić test ciążowy, żeby nie było za szybko?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Test ciążowy domowy (tzw. strumieniowy) wykonywany z moczu w terminie miesiączki, może być jeszcze ujemny pomimo istnienia prawidłowo rozwijającej się ciąży. Warto odczekać około tydzień po terminie miesiączki z wykonaniem takiego testu. Wtedy nie powinno być już wątpliwości. Najbardziej wiarygodnym testem, który w dniu przypadającej miesiączki będzie wskazywał na obecność ciąży jest oznaczenie B-HCG z krwi.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zakrzepica to podstępny zabójca

Badania genealogiczne

Upławy i swędzenie

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu