Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Wargi sromowe większe
problem do rozwiązania

Wargi sromowe większe

pytanie zadane w dniu: 23.08.2011
problem zgłoszony przez: ala, 19 lat

Depilacja okolic bikini, nowy płyn do higieny intymnej, czy też zapachowe wkładki higieniczne - to wszystko może wywołać podrażnienie, które w skrajnych przypadkach wymaga interwencji ginekologa.


Treść pytania:

"Mam zaczerwienione wargi sromowe większe. Przy jakimkolwiek dotknięciu odczuwam ból i pieczenie. Do tego doszły podrażnienia po depilacji i czuję się bardzo niekomfortowo. Czy to może być związane z okresem (5. dzień okresu)? 3 tygodnie temu miałam zabieg usuwania nadżerki. Do tej pory było wszystko w porządku. Objawów grzybiczych raczej nie mam. Zastanawia mnie, co to może być..."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Z Pani opisu wynika, że może być to podrażnienie. Trudno mi jednak powiedzieć, czy infekcyjne czy np. alergiczne. Sama depilacja okolic intymnych jest zabiegiem niezwykle drażniącym. Owłosienie w tym miejscu służy ochronie właśnie przed wstępującymi infekcjami, dlatego nie powinno się zbyt często wykonywać tzw. brazylijskiego bikini. Być może zmieniła Pani ostatnio płyn do higieny intymnej, albo podczas miesiączki stosowała perfumowane podpaski? Wszystkie takie środki mogą te niezwykle wrażliwe okolice podrażniać dodatkowo. Proszę na początek zastosować do podmywania się 2 razy dziennie preparat Tantum Rosa (dostępny w aptece bez recepty). Jedną saszetkę rozpuszcza się w 1/2 litra ciepłej, przegotowanej wody. Jeżeli po zużyciu całego opakowania (a więc po 5. dniach) nie zauważy Pani pozytywnych efektów- proszę zgłosić się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Przeczytaj również:

Polska mapa świata

Badania genealogiczne

Test na ojcostwo - zestaw testowy

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu