Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Podrażnienie okolic intymnych
problem do rozwiązania

Podrażnienie okolic intymnych

pytanie zadane w dniu: 03.09.2011
problem zgłoszony przez: A, 20 lat

Na podrażnienia okolic intymnych może mieć wpływ proszek do prania czy płyn, którego używa się do płukania bielizny. Porady udziela mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z miejscami intymnymi. Najpierw często odczuwałam swędzenie i pieczenie, czasami ustępowało na jakiś czas, później pojawiało się znów. Ogólnie problem jest od kilku miesięcy. Przy tym nie mam żadnych upławów, ani nieprzyjemnego zapachu, itd. Wszystko dzieje się chyba tylko na zewnątrz...
Jakiś czas temu świąd był nie do wytrzymania, przez co pogorszyłam stan zewnętrznych warg sromowych - przez drapanie. Teraz są z dnia na dzień coraz bardziej podrażnione i coraz bardziej piecze. Są bardzo zaczerwienione i opuchnięte, do tego zauważyłam jakąś jakby wysypkę w tamtych okolicach. Ostatnio nawet nie mogę chodzić, bo ocieranie się bielizny o okolice intymne powoduje ból. Jakiś czas temu stosowałam Clotrimazol, ale bez efektu. Ostatnio smarowałam się Sudocremem - myślałam, że pomoże na podrażnienie, ale niestety nic z tego. Jest chyba jeszcze gorzej...
Dbam bardzo o higienę intymną, myję się zwykle dwa razy dziennie, do tego w ciągu dnia przemywam chusteczkami nawilżanymi przeznaczonymi do tego. Tak myślę, że może to jakieś uczulenie na chusteczki albo płyn do higieny intymnej? Teraz doszedł jeszcze kolejny problem, bo miesiączka spóźnia mi się już kilka dni. Do tego choruję na cukrzycę typu 1, mam niezbyt dobrze uregulowane cukry i wiem, że przez to mogę być bardziej podatna na jakieś infekcje...
Największym problemem jest chyba to, że nie bardzo mam jak pójść do ginekologa. Dlatego że właśnie jestem w trakcie przeprowadzania się, bo idę na studia. I w mieście rodzinnym nie pójdę, bo tu się czeka na wizytę z dwa miesiące. A tam, gdzie się przeprowadzę, będę mogła iść chyba dopiero jak będę już studentką, czyli w październiku? Więc co na razie mogę z tym zrobić? I co to w ogóle może być? Jakieś uczulenie, czy raczej infekcja?

Z góry dziękuję za porady..."

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam serdecznie,

Najlepiej byłoby udać się jak najszybciej do ginekologa i nie zwlekać z tym aż do października, ponieważ żadne, w tym przypadku, domowe specyfiki nie pomogą. Najprawdopodobniej jest to infekcja. Jeśli nie towarzyszą Pani dodatkowo nieprzyjemne upławy to być może jest to infekcja wirusowa (HSV), zwłaszcza jeśli pojawiła się wysypka, czy krostki w okolicach narządów intymnych. W tego typu dolegliwościach wymagane jest odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Przeczytaj również:

Polki coraz bardziej świadomie planują macierzyństwo

Ból podczas stosunków po porodzie

Śmierć noworodka przez opryszczkę matki

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu