Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych na czole?
problem do rozwiązania

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych na czole?

pytanie zadane w dniu: 22.09.2010
problem zgłoszony przez: Elwira

Zmarszczki mimiczne przeszkadzają niejednej kobiecie. Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na ich likwidację? Podpowiada Anna Dąbrowska, kosmetolog.


Treść pytania:

"Witam serdecznie.

Mam 27 lat i bardzo widoczne zmarszczki mimiczne na czole. Czy można je trwale usunąć? Czy wystarczą odpowiednie kosmetyki czy jednak musiałabym się zdecydować na jakieś zabiegi, aby się ich pozbyć?

Dziękuję za radę.
Elwira "

Anna Dąbrowska Porady udziela Anna Dąbrowska, kosmetolog:

Pani Elwiro.

Przy bardzo widocznych zmarszczkach mimicznych, nie da się ich zlikwidować samymi kosmetykami – owszem intensywne kuracje np. kwasami AHA, bądź retinoidami, będą działały wspomagająco i z pewnością poprawią stan skóry ale najefektywniejsze będą zabiegi wykonywane w salonach.

Polecam mezoterapię (igłową lub bezigłową), peelingi chemiczne lub, dający bardzo szybki efekt, botox (unieruchomienie mięśni) lub też wypełnienia kwasem hialuronowym (wypełnienie zmarszczek od wewnątrz oraz silne nawilżenie).

Ta ostatnia metoda jest w istocie dosyć mało inwazyjna i bezpieczna, ponieważ stosujemy składnik występujący naturalnie w skórze. Jeśli chodzi o profilaktykę, to gorąco polecam masaże – zarówno te wykonywane w salonie, jak te we własnym zakresie, w domu oraz gimnastykę twarzy.

Pozdrawiam,
Anna Dąbrowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Gdy planujesz zmianę koloru włosów...

Farbowanie włosów a typ urody

W jakim tempie rosną włosy?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu