Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpraca i kariera
zwiń szukanie zaawansowane
Praca licencjacka
problem do rozwiązania

Praca licencjacka

pytanie zadane w dniu: 13.09.2011
problem zgłoszony przez: mika, 21 lat

Coraz więcej Uczelni Wyższych w Polsce, oprócz tradycyjnej, papierowej wersji pracy dyplomowej, żąda od studentów dostarczenia jej również w postaci elektronicznej. Pozwala to skatalogować pracę w systemie komputerowym uczelni i w szybki sposób porównać ją do tych, napisanych wcześniej. Jeśli procent podobieństwa okaże się zbyt wysoki, praca zostaje odrzucona.


Treść pytania:

"Witam.

Jeśli znalazłam ciekawy artykuł w Internecie odnośnie mojej pracy licencjackiej, a nie ma on autora, to mogę go w całości skopiować? W bibliografii, na końcu, napisać, że artykuł "zaczerpnięty z Internetu"?"

Katarzyna Ostasz Porady udziela Katarzyna Ostasz, coach:

Cześć Mika,

W toku studiów wymaga się od studentów napisania pracy licencjackiej, magisterskiej, dyplomowej, podyplomowej, wszystko oczywiście zależy od danego etapu studiowania. Fakt napisania jednej z wyżej wymienionych prac powinien brać pod uwagę czynnik, jakim jest "własny wkład pracy". Student piszący pracę, w Twoim wypadku licencjacką, powinien wykazać się ogólną znajomością wiedzy, z zakresu którego pisze pracę, jak również właściwie dobraną literaturą, materiałami, źródłami oraz ich odpowiednim wykorzystaniem. Z tego też względu radzę nie kopiować w całości artykułu z Internetu, ale wyciągnąć z niego najciekawsze wnioski, a następnie przedstawić je w pracy. Można również posłużyć się ciekawym cytatem z artykułu. Ważne, abyś wiedziała, że wartość merytoryczną pracy podnoszą własne tezy, samodzielne oceny, czy też prezentacje własnego stanowiska. Zamiast iść na łatwiznę, zachęcam do kreatywności, odkrywania krok po kroku założonych tez.

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Ostasz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

"Do niczego się nie nadaję?"

Jak dobrze zaprezentować się w nowej pracy?

Emocje

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, na łamach którego porad udzielają doświadczeni doradcy personalni, psycholodzy biznesu i coache. Skorzystaj z ich wiedzy, a awans i satysfakcja zawodowa staną się dla Ciebie pojęciami bardzo bliskimi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu