Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Plamienie przy plastrach Evra
problem do rozwiązania

Plamienie przy plastrach Evra

pytanie zadane w dniu: 16.09.2011
problem zgłoszony przez: paulincia6-92, 19 lat

Przy zmianie hormonalnego środka antykoncepcyjnego kobieta powinna być przygotowana na niespodziewane krwawienia. Więcej na ten temat opowiada dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog.


Treść pytania:

"Dzień dobry.

Zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne Evra. Mam naklejony dopiero 2. plaster, czuję się dobrze, nie drętwieją mi nogi ani nie mam innych objawów wymienionych na ulotce. Jednak martwi mnie jedna rzecz, a mianowicie 1. plaster nakleiłam w 1. dniu miesiączki i myślałam, że gdy w 2. tygodniu zmienię plaster to krwawienie ustanie, jednak wciąż mam plamienia i nie wiem dlaczego..."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

To zupełnie naturalne, że podczas stosowania 3. pierwszych opakowań (!) jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej mogą występować plamienia. Proszę się tym nie niepokoić - oczywiście rozumiem, że lekarz, który przepisywał Pani plastry miał zupełną pewność, że narząd rodny jest prawidłowy. W ciągu 3. pierwszych miesięcy stosowania plastrów plamienia powinny całkowicie zniknąć. Nie jest to wskazaniem do zmiany środka. Jeżeli plamienia przedłużają się ponad 3 m-ce. wtedy warto jednak zastanowić się nad innym rodzajem antykoncepcji.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Przeczytaj również:

Polska mapa świata

Badania genealogiczne

Test na ojcostwo - zestaw testowy

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu