Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Ból podczas seksu
problem do rozwiązania

Ból podczas seksu

pytanie zadane w dniu: 22.09.2011
problem zgłoszony przez: czytelniczka, 26 lat

Istnieje wiele kobiet, które uskarżają się na ból w trakcie stosunku płciowego, zniechęcający je do regularnego współżycia. Jakie mogę być przyczyny tej przykrej dolegliwości? - o tym prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog.


Treść pytania:

"Witam!

Uprawiam seks od kilku lat, lecz ostatnio podczas miłosnych igraszek z mężem, w niektórych pozycjach strasznie boli mnie brzuch, dokładniej są to chyba jajniki. Wiem, że muszę udać się do lekarza, i już się umówiłam, ciekawi mnie tylko, czym to jest spowodowane..."

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko,

Dobrze, że umówiłaś się z lekarzem. Przyczyn dolegliwości bólowych podczas seksu jest wiele, min.: ginekologiczne, anatomiczne i te bardziej prozaiczne np. faza cyklu, złe, niewygodne pozycje, napinanie niektórych mięśni, itd. Lekarz powinien wszystko wyjaśnić i oczywiście zaradzić.

Życzę sukcesów!
Prof. Z. Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Co trzecia kobieta płacze po seksie!

Brodawczak

Cesarskie cięcie a karmienie piersią

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu