Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Utrata dziewictwa
problem do rozwiązania

Utrata dziewictwa

pytanie zadane w dniu: 07.10.2011
problem zgłoszony przez: Magdalena, 22 lat

Dziewictwo można utracić na wiele sposobów - wszystko zależy od grubości błony dziewiczej oraz długości przedmiotu penetrującego. Porady udziela Jarosław Zabojszcz, seksuolog.


Treść pytania:

"Czy można utracić dziewictwo, podczas gdy partner wkłada palec, ponieważ ja po takiej sytuacji na drugi dzień zaczęłam krwawić i czy to oznacza, że utraciłam dziewictwo? Czy może dostałam zwykły okres (choć krwawienie nie jest obfwite)? A moje drugie pytanie to, czy jeśli partner tylko częściowo włoży członek, może dojść do zapłodnienia (bo wytrysk nastąpił na zewnątrz)?

Proszę o pomoc."

Jarosław Zabojszcz Porady udziela Jarosław Zabojszcz, seksuolog:

Wszystko zależy od tego, jak głęboka była penetracja palcem. Krwawienie w wyniku przerwania błony dziewiczej pojawia się od razu. Stosunek przerywany nie jest najlepszą formą antykoncepcji. Proszę także pamiętać, że nie nieznaczna ilość wydzieliny, która pojawia się u mężczyzny jeszcze przed wytryskiem, także może zawierać plemniki, więc może przyczynić się do zapłodnienia (o ile była Pani w okresie owulacji). Proszę także mieć na uwadze, że błona dziewicza nie jest strukturą nieprzepuszczalną i nie zabezpiecza Panią przed zajściem w ciążę! Ze wszystkimi szczegółowymi pytaniami proponuję udać się bezpośrednio do specjalisty (seksuologa, ginekologa).

Pozdrawiam,
Jarosław Zabojszcz

Przeczytaj również:

Wielki kompleks małego...

Mąż namawia mnie do seksu w toalecie

Obrzydza mnie seks oralny...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu