Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Czy picie mleka na noc tuczy?
problem do rozwiązania

Czy picie mleka na noc tuczy?

pytanie zadane w dniu: 23.09.2010
problem zgłoszony przez: Weronika Sado

Mleko - źródło witamin, wapnia i niezbędnych dla zdrowia minerałów. Poza tym, jest smaczne i odżywcze. O tym jakie mleko powinniśmy pić, kiedy i w jakich ilościach opowiada Małgorzata Krukowska, dietetyk.


Treść pytania:

"Witam.

Czy to prawda, że picie mleka na noc powoduje tycie? Z tego co pamiętam, to zawsze mleko kojąco działało na sen. O co w tym chodzi? "

Małgorzata Krukowska Porady udziela Małgorzata Krukowska, dietetyk:

Pani Weroniko,

Mleko jest produktem dość nisko-energetycznym, zdrowym i wręcz pomagającym w odchudzaniu. Co najważniejsze, napój ten jest najlepszym źródłem świetnie przyswajalnego wapnia. Dlatego specjaliści zalecają by pić przynajmniej 2 szklanki mleka dziennie. Najlepiej wybierać to o zawartości tłuszczu 1,5%. 3,2% ma za dużo tłuszczu i kalorii, 0,0% nie zawiera cennych witamin, rozpuszczalnych w tłuszczach, np. witaminy D. Szklanka mleka 1,5% to około 120 kcal. Ciepłe mleko jest znakomite nie tylko na sen, ale również na wieczorny głód.

Jest to produkt tzw, gęsty żywieniowo, co oznacza, że jest źródłem wielu cennych dla organizmu składników, a stosunkowo małej ilości dostarczonej energii. Nie zawiera pustych kalorii, dzięki czemu pozwala zachować szczupłą sylwetkę. Proszę jednak pamiętać, żeby późnym wieczorem nie pić więcej, niż 1 szklankę mleka, nie pić mleka powyżej 2% tłuszczu i nie dodawać do niego słodkich dodatków np. miodu czy kakao, które znacznie zwiększają kaloryczność wieczornego posiłku.

Pozdrawiam,
Małgorzata Krukowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Czerwone mięso zwiększa ryzyko udaru

Odchudzanie z jedną nerką

Chudnięcie a rozmiar piersi

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu