Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Krwawienie w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych
problem do rozwiązania

Krwawienie w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych

pytanie zadane w dniu: 29.10.2011
problem zgłoszony przez: Pitoma, 34 lat

Jak pisze dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog - plamienie podczas stosowania antykoncepcji zdarza się stosunkowo często, zazwyczaj podczas pierwszych trzech miesięcy stosowania nowych pigułek.


Treść pytania:

"Witam serdecznie,

Mam pytanie związane z krwawieniem podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Od razu chciałam zaznaczyć, że przebywam na urlopie i nie mam możliwości skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu. Do końca opakowania (Yasminelle) zostało mi 10 tabletek, a od dziś występuje u mnie krwawienie i bóle w podbrzuszu. Bardzo się tym martwię, mam 34 lata. Chciałam jeszcze zaznaczyć, że raz mi się to już zdarzyło, ok. 3 miesięcy temu skontaktowałam się z moim lekarzem i natychmiast zmieniono mi tabletki antykoncepcyjne.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Czy istnieje też jakieś prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Jeżeli nie zrobiła Pani błędu tabletki (zapomnienie, masywna biegunka oraz wymioty podczas brania tabletek) to nie ma powodu do niepokoju, że może być Pani w ciąży. Plamienie podczas stosowania antykoncepcji zdarza się stosunkowo często, zwłaszcza wtedy, gdy są to pierwsze opakowania danego środka (najczęściej, podczas pierwszych 3 m-cy stosowania nowych pigułek), choć bywa, że plamienie pojawia się także później. Proszę kontynuować antykoncepcję i spokojnie, jak już Pani wróci, skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Gdy złapiesz wilka

Choroba dziedziczna nerek?

Antybiotyki i tabletki antykoncepcyjne

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

18 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu