Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak oczyścić organizm?
problem do rozwiązania

Jak oczyścić organizm?

pytanie zadane w dniu: 07.11.2011
problem zgłoszony przez: Zdesperowana:(, 21 lat

Wbrew powszechnej opinii, głodówka wcale nie jest najlepszym sposobem na oczyszczanie organizmu. Porady udziela Anna Kacperska, dietetyk.


Treść pytania:

"Witam :)

Pani Magister, proszę mi poradzić jak najlepiej oczyścić organizm z toksyn? Mam dopiero 21 lat, a tak się zaniedbałam :( Chcę najpierw pozbyć się tego "świństwa", które mam w sobie, żeby zacząć zdrową dietę. Mam lekką nadwagę, częste gazy, bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem, krostki na twarzy, plecach oraz na dekolcie. Dodatkowo dochodzi złe samopoczucie, zawroty głowy, nerwowość. Czytałam, że to zły znak, że pora coś ze sobą zrobić, ale jak? Czytałam o herbacie Colonix, podobno dobrze oczyszcza. Ale czy to dobry pomysł i bezpieczny? A do tego kosztowny :( Chciałabym w końcu zrobić coś dla siebie, dla zdrowia i dobrego wyglądu. Aby nie wstydzić się więcej odstającego brzucha i tych grubych nóg.

Proszę o poradę :)
Z góry dziękuję :)
I czekam na odpowiedź :)

Pozdrawiam!"

Anna Sajdakowska (dawniej Kacperska) Porady udziela Anna Sajdakowska (dawniej Kacperska), dietetyk:

Witam serdecznie!

W ludzkim ciele rzeczywiście gromadzą się toksyny - możemy wtedy czuć się osłabieni. Poza tym, toksyny utrudniają odchudzanie - dlatego rozpoczynając walkę z zbędnymi kilogramami, powinniśmy zacząć od detoksykującej diety - inaczej bardzo trudno jest "ruszyć" z odchudzaniem.

Wiele osób decyduje się na głodówkę. Jednak, jeżeli głodzisz swój organizm, nie dostarczając mu pożywienia, narażasz się na jeszcze gorsze "zanieczyszczenie" toksynami. Dlatego głodówka to zły sposób na detoks. Organizm zaczyna produkować ketony, co prowadzi w konsekwencji do odwodnienia, osłabienia czy też napadów stresu. Dalsze ograniczenia kalorii, głównie pochodzących z białka, prowadzą do zmniejszenia odporności i zwiotczenia mięśni.

Najprostsze sposoby to: unikanie dużych dawek kofeiny, alkoholu oraz produktów wysokotłuszczowych oraz wysokowęglowodanowych - daje to bardzo pozytywne efekty dla zachowania zdrowia oraz stabilnej masy ciała. Poleca się natomiast zwiększenie spożycia warzyw, owoców, najlepiej w postaci surowej, lub samodzielnie przyrządzonych soków.

Jeśli chcesz schudnąć, to skup się na redukcji porcji pożywienia oraz włączeniu aktywności fizycznej. Polecam Ci szczególnie jeden produkt, który ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn - czysty miąższ aloesowy. Większość z nas zna aloes z kosmetyków, jednak w ciągu ostatnich lat wykonano wiele badań, które świadczą o odżywczych właściwościach tej rośliny i możliwości wykorzystania także jako elementu codziennej diety. Okazuje się, że lipazy i amylazy wchodzące w skład aloesu, pomagają w trawieniu rozkładając tłuszcze oraz cukry. Poza tym, biologicznie czynne polisacharydy (wielocukry) zawarte w miąższu aloesowym potrafią łączyć się z pewnymi toksynami, które jako bardzo słabo rozpuszczalne lub w ogóle nierozpuszczalne w wodzie nie mogą być usunięte z orga­nizmu normalnymi drogami oczyszczenia (są to na przykład niek­tóre metale ciężkie i ich sole). Dołączenie cząsteczki wielocukru sprawia, że zwiększa się rozpuszczalność toksycznego związku, co daje o wiele lepsze szansę na wydalenie go na zewnątrz przez nerki lub skórę.

I najważniejsze zalecenie: WODA, WODA, WODA! Musisz dbać o wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Woda jest niezbędna w procesie efektywnego odtruwania organizmu. Pij wodę, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia, najlepiej przed i między posiłkami.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Tłuste jedzenie sprzyja depresji!

Odpowiednie odżywianie się

Czy mogę pozwolić sobie na kawałek czekolady?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

45 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu