Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Oczyszczanie organizmu za pomocą aloesu
problem do rozwiązania

Oczyszczanie organizmu za pomocą aloesu

pytanie zadane w dniu: 08.11.2011
problem zgłoszony przez: benia

Miąższ z aloesu działa oczyszczająco przede wszystkim na jelita, usprawniając pracę tak zwanych kosmków jelitowych, dzięki którym odbywa się wchłanianie substancji odżywczych. O jego zbawiennym wpływie na sylwetkę opowiada Anna Kacperska, dietetyk.


Treść pytania:

"Mam dużą nadwagę, przeczytałam, że miąższ z surowego aloesu doskonale oczyszcza. Mam pytanie - ile dziennie gram trzeba zjeść, żeby zauważyć efekt? Próbowałam, jest bardzo gorzki. Co zrobić, aby zneutralizować tę gorycz?"

Anna Sajdakowska (dawniej Kacperska) Porady udziela Anna Sajdakowska (dawniej Kacperska), dietetyk:

Witam serdecznie!

Rzeczywiście, czysty miąższ aloesowy doskonale pomaga oczyścić organizm z toksyn i resztek pokarmowych zalegających w jelitach. Zaleganie resztek pokarmowych w jelitach, a szczególnie w okrężnicy, sprzyja bowiem rozwojowi procesów gnilnych, zmianie ulega też skład flory bakteryjnej. Niekiedy mogą się pojawić kolonie drożdży - Candida albicans, co nie tylko zaburza trawienie, ale także obniża odporność ogólnoustrojową.

Aktywność bakterii jelitowych może być badana wskaźnikiem stężenia indykanu w moczu. Związek ten powstaje w jelicie grubym w wyniku przemian biochemicznych tryptofanu (aminokwas). Im więcej niestrawionego białka przechodzi do jelita grubego, tym bardziej nasilone są procesy gnilne i tym wyższe będzie stężenie indykanu. Natomiast udział poszczególnych szczepów we florze bakteryjnej jelit można określić badaniem bakteriologicznym.

Okazało się m.in., że doustne stosowanie czystego miąższu aloesowego przez 7-10 dni obniża wskaźnik indykanu średnio o połowę, a badania bakteriologiczne wykazały mniejszą ilość drożdżaków we florze bakteryjnej jelit. Ponadto aloes ma działanie anty-cukrzycowe, co oznacza, że obniża poziom glukozy we krwi. Tkanka tłuszczowa w organizmie ludzkim powstaje między innymi z nadmiaru glukozy krążącej we krwi. Osoby, które mają podwyższony poziom glukozy mają szczególne tendencje do tycia. Dlatego warto korzystać z anty-cukrzycowego działania miąższu aloesowego.

Dawka przynosząca korzystne, zauważalne efekty to 2 łyżki stołowe czystego miąższu aloesowego zneutralizowane szklanką niegazowanej wody mineralnej (dodanie wody neutralizuje gorycz), najlepiej wypijane rano, na czczo.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dieta mamy może obniżyć ryzyko astmy i alergii

Skuteczna dieta

Dieta a niedoczynność tarczycy

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

51 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu