Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Jak osiągnąć orgazm?
problem do rozwiązania

Jak osiągnąć orgazm?

pytanie zadane w dniu: 09.11.2011
problem zgłoszony przez: annn

Jak pisze Renata Juszczyńska, psycholog - najnowsze badania specjalistów dowodzą, że podział orgazmu na formę łechtaczkową i dopochwową nie istnieje! - więcej na ten temat w poradzie poniżej.


Treść pytania:

"Witam!

Jestem z chłopakiem już ponad rok, kochamy się raz lub dwa razy dziennie, lecz ja nigdy nie miałam orgazmu pochwowego, tylko łechtaczkowy - jeszcze on moją łechtaczką stymulował. Jemu wystarczy 15 minut i dochodzi do orgazmu, ja niestety nie. Dodam, że to jest mój pierwszy chłopak, z którym straciłam dziewictwo. Daje mi wile przyjemności, ale nigdy nie doznałam orgazmu. Chyba wszystkie pozycje seksualne wypróbowaliśmy i nic. Może powinnam coś zmienić?

Proszę o poradę... :)"

Renata Juszczyńska Porady udziela Renata Juszczyńska, psycholog:

Witam,

W społeczeństwie istnieje takie przekonanie, że orgazm pochwowy jest lepszy od łechtaczkowego i większość kobiet marzy o tym, żeby przeżywać ten drugi. Ku zaskoczeniu wszystkich, przedstawiony podział orgazmów już nie obowiązuje. Niedawno specjaliści od seksu uznali, że orgazm jest jeden, można go zaś osiągnąć na różne sposoby: poprzez stymulację łechtaczki, pochwy, czy też sutka. Ku dalszemu zaskoczeniu wszystkich, osiągnięcie orgazmu jest zależne od podejmowanej pracy. Mężczyźni są wyposażeni w umiejętność przeżywania orgazmu – leży to w ich naturze. Dlatego Pani chłopak może go osiągnąć w 15 minut. Kobiety natomiast są zmuszone uczyć się orgazmu. Pani wypowiedź mówi mi, że współżyje Pani od niedawna. Pisze Pani jednak, że przeżywa orgazmy, ale orgazm osiągnięty poprzez stymulację łechtaczki nie jest dla Pani wystarczający. Gratuluję wobec tego „orgazmu łechtaczkowego”, którego występowanie wcale nie jest oczywiste. Myślę, że wiele kobiet może Pani pozazdrościć. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie znaczenie ma dla Pani osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację pochwy? Jak Pani sobie wyobraża ten sposób przeżywania orgazmu i czemu wydaje się on lepszy od łechtaczkowego? Osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację pochwy wymaga ćwiczeń mięśni Kegla – najlepiej je ćwiczyć napinając i rozluźniając podczas oddawania moczu. Ten orgazm najczęściej przychodzi z czasem. Można powiedzieć, że dojrzewa wraz z kobietą. To, co jest jeszcze ważne w osiągnięciu orgazmu to to, żeby się nim nie martwić. Ludzka psychika lubi płatać figle i zdarza się tak, że kiedy podczas współżycia myślimy tylko o tym, żeby ten orgazm osiągnąć, nie pozwalamy mu nadejść. Ze swojej strony mogę polecić książkę pt. „Sekrety orgazmów wielokrotnych” - niestety, nie mojego autorstwa:)

Pozdrawiam,
Renata Juszczyńska

Przeczytaj również:

Amerykanie coraz bardziej skłonni do eksperymentów seksualnych

Mój mąż woli sam się zadowalać...

Obrzydza mnie seks oralny...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu