Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Ciągle czuję głód
problem do rozwiązania

Ciągle czuję głód

pytanie zadane w dniu: 06.12.2011
problem zgłoszony przez: Krystian02371

Jak wyjaśnia Paulina Kłodzińska, dietetyk - po spożyciu produktów zawierających cukier, podnosi się gwałtownie poziom glukozy we krwi i u osób zdrowych równie szybko spada. Prowadzi to do zwiększenia uczucia głodu, a co za tym idzie - ciągłego podjadania, także w późnych godzinach wieczornych.


Treść pytania:

"Witam,

Mam 14 lat. Ostatnio, w piątek, jak już się kładłem spać poczułem się głodny, ale nie chciało mi się iść do kuchni coś robić do jedzenia. W sobotę, niedzielę, poniedziałek, wtorek - jak coś zjem, to za 15 minut znowu mi się chce jeść..."

Paulina Kłodzińska Porady udziela Paulina Kłodzińska, dietetyk:

Witam,

Proponuję zastanowić się nad swoim dotychczasowym sposobem odżywiania. Szkoda, że nie napisałeś, co zjadłeś i w jakiej ilości. Poznanie tych szczegółów ułatwiłoby udzielenie konkretnej porady.

Pamiętaj, by odżywiać się regularnie i nie robić zbyt długich odstępów pomiędzy poszczególnymi posiłkami. Najlepiej jeść co 2,5 - 3 godziny. Jedz powoli, tak, by Twój organizm zdążył odczuć sytość zanim sięgniesz po kolejną przekąskę. Staraj się wybierać produkty z pełnego ziarna. Błonnik zawarty w pieczywie razowym, w ciemnych, grubych kaszach, makaronie i ryżu sprawi, że dłużej będziesz czuł sytość. Staraj się, by każdy posiłek zawierał porcję warzyw i owoców. Dbaj o urozmaicenie spożywanych produktów. I ostatnia podstawowa rada - unikaj spożywania słodyczy oraz słodkich napojów! Po spożyciu produktów zawierających cukier, podnosi się gwałtownie poziom glukozy we krwi i u osób zdrowych równie szybko spada. Ogarnia nas jeszcze większy głód, a to szybka droga to ciągłego podjadania, także w późnych godzinach wieczornych.

Pozdrawiam,
Paulina Kłodzińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Oliwa z oliwek chroni wątrobę

Ważę za dużo

Ataki obżarstwa

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

16 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu