Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Czy szare mydło zwalcza trądzik?
problem do rozwiązania

Czy szare mydło zwalcza trądzik?

pytanie zadane w dniu: 24.09.2010
problem zgłoszony przez: Kobieta

Czy to prawda, że najskuteczniejszym obrońcą, w walce z trądzikiem, jest szare mydło? Jak mają się do tego specjalistyczne kosmetyki, wynalezione po to, by skutecznie neutralizować tę przypadłość? O tym Agata Goliszewska, kosmetolog.


Treść pytania:

"Witam Panią.

Słyszałam od dermatologa, że najlepsze, do mycia twarzy z problemami trądzikowymi, jest nic innego, jak szare mydło. Naprawdę nie mogę w to uwierzyć! Co Pani na ten temat sądzi? "

Agata Goliszewska Porady udziela Agata Goliszewska, kosmetolog:

Witam.

Mydła mają zawsze odczyn zasadowy (pH ok. 10), tymczasem pH skóry jest kwaśne i wynosi około 5,5. Wzrost pH skóry, jaki następuje po umyciu skóry mydłem, powoduje zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej i więcej substancji z zewnątrz, może penetrować do naskórka. Zwiększa się także ucieczka wody ze skóry. Powoduje to jej wysuszenie, a niekiedy także podrażnienie.

Ponadto, wysokie pH, stwarza korzystne warunki do rozwoju patogennych mikroorganizmów. W czasach PRL-u, szare mydło było najpopularniejszym środkiem do mycia i prania. Obecnie jednak, rynek kosmetyczny oferuje wiele różnorodnych preparatów, bez mydła, przeznaczonych dla danego typu skóry.

Żele czy emulsja do mycia skóry trądzikowej, często wzbogacone są o składniki działające antybakteryjnie. Choć są zwolennicy używania, w przypadku trądziku, szarego mydła, to nie można jednak dopuścić do nadmiernego przesuszenia skóry.

Powstawanie trądziku jest złożonym procesem, zależnym od kilku mechanizmów. Szare mydło, na pewno nie jest środkiem, który zlikwiduje trądzik, a zwłaszcza jego zaawansowaną postać.

Pozdrawiam,
Agata Goliszewska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wątroba - słaby punkt kobiecy

Najnowsze metody leczenia stawów biodrowych

Problem z włosami bardzo kręconymi

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

8 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu