Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Związek bez seksu
problem do rozwiązania

Związek bez seksu

pytanie zadane w dniu: 19.12.2011
problem zgłoszony przez: alg

Liczne badania naukowe dowodzą, że niski popęd seksualny, lub też całkowity jego brak, nie jest wyłącznie wynikiem zniechęcenia i nudy w związku, ale może być objawem wielu niepokojących zmian w organizmie, które należy leczyć.


Treść pytania:

"Witam!

Mam 20 lat. Od 6 lat jestem z partnerem starszym ode mnie o 2 lata. Na początku było między nami idealnie: zero kłótni, zero problemów. I tak przez rok... Po półtora roku zdecydowaliśmy się na współżycie. Wszystko było okej. Jednak potem zaczęły się kłótnie. Wiem, że w dużej mierze z mojej winy - rozstawaliśmy i wracaliśmy. Teraz, kiedy znowu ze sobą jesteśmy (już prawie rok bez rozstawania się) zauważyłam, że nie mam ochoty kochać się nim - to mnie przeraża, ale najgorsze jest to, że nie czuję do niego tego, co mnie w nim kiedyś pociągało. Chyba zmieniłam się. Nie mogę też, a raczej nie chcę od niego odejść, ponieważ kilka razy targnął się już na swoje życie i nie chcę, żeby to się powtórzyło. Czy w takiej sytuacji jest sens planować wspólną przyszłość? On jest kochany, ponieważ póki co rozumie, że nie mam ochoty na zbliżenie, ale taka sytuacja trwa już kilka miesięcy i wiem, że nie mogę go trzymać dłużej w takiej niepewności. Kiedy jest okazja, żebyśmy się kochali, to ja zawsze znajduję jakąś wymówkę. Po prostu czuję, że tego nie chcę. Kilka razy zmusiłam się, ale potem czułam się jak pierwsza lepsza i nie mogłam spojrzeć sobie w twarz. Nie życzę żadnej kobiecie takiego uczucia..."

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko,

Życie nie jest łatwe. Nie mogę doradzać w sprawach "sercowych", bo to jest indywidualna rzecz. Seks i ochota na współżycie (seks i mężczyzna ) to niezwykle ważna rzecz w każdym związku, dlatego właśnie warto dbać o to, by tego nie zabrakło.

Pozdrawiam,
Prof. Z. Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Co trzecia kobieta płacze po seksie!

Brodawczak

Cesarskie cięcie a karmienie piersią

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu