Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Mąż za szybko dochodzi
problem do rozwiązania

Mąż za szybko dochodzi

pytanie zadane w dniu: 07.01.2012
problem zgłoszony przez: alicja

Przedwczesny wytrysk dotyka około 1/3 mężczyzn. Niektóre statystyki podają nawet, iż tej przykrej dolegliwości doświadcza około 25-40 proc. ogółu męskiej populacji...


Treść pytania:

"Jestem z mężem 10 lat. Na początku naszej znajomości nie było problemów z seksem, dogadywaliśmy się :-) Po latach, problem stawał się coraz bardziej widoczny. Mąż w tej chwili bardzo szybko dochodzi, nasze życie seksualne jest totalną klapą, uciekam od seksu, bo po co - jak tylko się podniecam, to już jest po. Mąż od razu to czuje. Rozmawialiśmy o tym, ale on nie potrafi tego przytrzymać, gdy próbował to potem go kilka dni bolało. Z tego, co wiem, to mąż wcześniej też miał takie problemy. Teraz ma 43 lata. Proszę o pomoc, boję się o nasze małżeństwo, czy da się to wyleczyć? Może to ma jakieś podłoże psychiczne?

Nie wiem, co mam robić..."

Ewa Krawczyńska Porady udziela Ewa Krawczyńska, seksuolog:

Przedwczesny wytrysk jest dość powszechnym zaburzeniem w męskiej populacji (ok. 30 proc.). Jednocześnie jest dysfunkcją, którą się leczy. Przede wszystkim należy sprawdzić stan zdrowia i wykluczyć ewentualną przyczynę organiczną. Stąd niezbędna wizyta u lekarza, który zleci odpowiednie badania. Może też przepisać leki, które wspomogą terapię.
Bardzo często przyczyna przedwczesnego wytrysku tkwi w psychice. Tutaj pomocna może okazać się konsultacja u specjalisty, najlepiej psychologa-seksuologa. W zapobieganiu przedwczesnego wytrysku stosuje się także metody behawioralne, o których specjalista również poinformuje. Ważne, aby w rozmowie na temat problemów z seksem wspierać męża i zapewniać o swoim uczuciu i zainteresowaniu, a także być cierpliwą, jeśli podejmie się terapii.

Pozdrawiam,
Ewa Krawczyńska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Co trzecia kobieta płacze po seksie!

Brodawczak

Cesarskie cięcie a karmienie piersią

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

8 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu