Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Dziwne zgrubienie na wargach sromowych
problem do rozwiązania

Dziwne zgrubienie na wargach sromowych

pytanie zadane w dniu: 01.02.2012
problem zgłoszony przez: xxZuza, 18 lat

Zapalenie gruczołu Bartholina jest stanem zapalnym, obejmującym gruczoł mlekowy. Najczęściej występuje u kobiet po porodzie.


Treść pytania:

"Witam.

Mam, od pewnego czasu, dziwne zgrubienie na wargach sromowych. Ma kształt kulki. Jest średniej wielkości. Strasznie mnie boli i przeszkadza mi w chodzeniu, w siadaniu. Mam iść z tym do ginekologa czy do lekarza rodzinnego?

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Powinna się Pani zgłosić do swojego ginekologa. Może to być zapalenie gruczołu Bartholina, które w początkowej fazie leczy się z użyciem antybiotyku. Czasem niestety wymaga nacięcia w warunkach szpitalnych, właśnie wtedy, gdy na czas nie zostało rozpoczęte leczenie.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Przeczytaj również:

Rak szyjki macicy

Doustna antykoncepcja a miesiączka

Ile kosztuje test na ojcostwo?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu