Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Jak odzwyczaić malucha od karmienia piersią?
problem do rozwiązania

Jak odzwyczaić malucha od karmienia piersią?

pytanie zadane w dniu: 09.02.2012
problem zgłoszony przez: Kasia

Według Piotra Albrechta, pediatry - najlepszym sposobem na odzwyczajenie dziecka od karmienia piersią jest... zniknięcie mu na parę dni z oczu.


Treść pytania:

"Witam,

Mam prawie trzyletnie dziecko, które karmię piersią. Chcę już zakończyć karmienie, ale niestety. Dziecko tak się do tego przyzwyczaiło, że przed drzemką i snem w nocy domaga się piersi. Chce jakoś stopniowo zniechęcić malucha do ssania, np. wpływając na smak mleka.

Proszę o doradzenie mi jakichś metod, w których dziecko może jeszcze ssać pierś, ale samo się do tego zniechęca.

Dziękuję."

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Szanowna Pani,

Choć jestem orędownikiem i miłośnikiem karmienia piersią, to tak długie karmienie jest dla mnie patologią i dramatycznym uzależnianiem dziecka od siebie i siebie od dziecka. Widziałem już dzieci 6-letnie karmione nadal piersią, a być może niektóre matki "proceder" ten uprawiają i dłużej, tylko nikt o tym nie wie. Zamiast wymyślać jakieś metody na stopniowy odwyk, to albo trzeba być bardzo konsekwentnym i przestać karmić z dnia na dzień pozostając w domu, a jeśli nie wytrzyma Pani tego psychicznie to trzeba na dwa, trzy dni zniknąć z domu, a po powrocie także wykazać konsekwencję. Zatruwanie własnego mleka po to, aby dziecko się do niego zraziło, choć uzależnione jest nie od pokarmu, a od aktu ssania i przytulania, to postępowanie to, jak dla mnie, jest całkowicie bezsensowne.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Piotr Albrecht

Przeczytaj również:

Dzieci pozostawione bez opieki

Wnuk niejadek

Moja córeczka ma swój własny świat!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu