Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Mały członek...fot. istockphoto
problem do rozwiązania

Mały członek...

pytanie zadane w dniu: 27.09.2010
problem zgłoszony przez: Mała, 19 lat

Czy rozmiar członka naprawdę ma znaczenie i może zaważyć na satysfakcji seksualnej kobiety? Na pytanie odpowiada Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog, profesor zwyczajny w Katedrze i Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami AM we Wrocławiu.


Treść pytania:

"Witam.

Mam wspaniałego chłopaka, jednak, muszę przyznać, że niestety, w naszym przypadku "rozmiar ma znaczenie". Nie jestem dużą dziewczyną, a mimo wszystko, seks z nim nie satysfakcjonuje mnie. Jego penis jest bardzo malutki nawet we wzwodzie, może jakieś 10 cm przy dobrych wiatrach i do tego bardzo wąski. Prawie go nie czuję, mimo, że chłopak jest czuły i przy tym "gorący". Co z tym zrobić?"

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Witam serdecznie,

Ustalono, że średnia długość członka w Polsce i w krajach Unii Europejskiej wynosi 17 cm, a obw. ok. 12 cm. Wszystkie tzw. niższe parametry odbiegają od norm. Leczenie to tylko ewentualnie chirurgia , co nie zawsze daje dobre rezultaty (powikłania pooperacyjne). Małe rozmiary członka mają często charakter genetyczny i leków na tą przypadłość nie ma. Polecam inne formy uprawiania seksu - niekoniecznie klasyczne stosunki seksualne.

Pozdrawiam,
Prof. Zygmunt Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Gdzie mieszkają właścicielki największych piersi?

Miesiączka a ciąża

Jak postępować z prezerwatywą?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

39 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu