Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Suknia ślubna - krótka?
problem do rozwiązania

Suknia ślubna - krótka?

pytanie zadane w dniu: 19.02.2012
problem zgłoszony przez: basiek1990, 21 lat

O kroju sukni ślubnej idealnym dla niskiej kobiety z wystającym brzuszkiem opowiada Agnieszka Ostafińska-Kowalska, stylistka.


Treść pytania:

"Witam.

W tym roku biorę ślub i w związku z tym pytam - czy dla mnie (osoby mającej 161 cm wzrostu, ważącej 57 kilo, mającej dość solidny brzuszek, niestety) pasuje krótka sukienka ślubna? Zupełnie nie wiem, jaka ma być... może jednak długa? Jaka długość byłaby dla mnie odpowiednia? Jaki krój? Dodam, że mam 21 lat.

Proszę o poradę z i góry dziękuję! :)"

Agnieszka Kowalska Atelier Porady udziela Agnieszka Kowalska Atelier, stylista:

Dzień dobry!

Na początek, chciałabym życzyć Pani wiele szczęścia na nowej drodze życia. Wybór sukni ślubnej to decyzja, którą wspominać będzie Pani całe życie. Z pewnością chciałaby Pani olśnić przyszłego małżonka oraz zaproszonych gości, a także sama poczuć się wyjątkowo w tym dniu. Nie podała Pani informacji, czy suknia poszukiwana jest na ślub cywilny czy kościelny, ale bez względu na to - warto dopasować krój do sylwetki.

Przede wszystkim, w zaistniałej sytuacji odradzam wybór sukienki krótkiej, bez względu na to, czy będzie ona kończyła się przed kolanem czy bezpośrednio na nim. Nie napisała Pani, jaką ma Pani budowę reszty ciała, zakładam jednak, że przy wypukłym brzuszku nie zdecyduje się Pani na sukienkę, która nie jest pod biustem odcięta. Sukienka w krótkiej formie stworzy wizualny efekt przecięcia Pani sylwetki w dwóch miejscach: w stanie i na linii kolana, skracając w ten sposób sylwetkę i przyciągając uwagę do miejsca, którego nie chciałaby Pani pokazywać.

Polecam Pani dwa kroje, które w oparciu o Pani opis będą z pewnością dobrane dobrze do Pani sylwetki.

Pierwsza propozycja to długa suknia, wyglądająca na kształt litery A, ale o kroju trapezu. Szew w takiej sukni jest z przodu i z tyłu, bezpośrednio na środku, jest jednak ukryty, ponieważ ze względu na formę, tkanina marszczy się w tym miejscu. Sugeruję suknię o długości maxi, zakrywająca częściowo but.

Druga propozycja to suknia w kształcie litery A z wszytymi w czterech miejscach godetami (czyli klinami, wstawionymi w celu poszerzenia dolnej części sukni): dwa na bokach i po jednej z przodu i z tyłu. Dodatkowy efekt dadzą kliny na całej długości sukienki. Ponadto odradzam zdobienie sukni drapowaniami oraz wybór sukni uszytej z materiałów ciężkich: satyn, satynoatłasów, żorżet oraz jakiekolwiek poprzeczne ich marszczenie.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach tej jedynej, wymarzonej...

Pozdrawiam,
Agnieszka Ostafińska-Kowalska

Przeczytaj również:

Jak ukryć odrosty?

Czy tipsy to obciach?

Jak przedłużyć włosy?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu