Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Kochałam się 2 dni po okresie - mogę być w ciąży?
problem do rozwiązania

Kochałam się 2 dni po okresie - mogę być w ciąży?

pytanie zadane w dniu: 21.02.2012
problem zgłoszony przez: Marcia, 20 lat

Jak zaznacza dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog - stosunku przerywanego nie można zaliczyć do żadnej z metod antykoncepcyjnych.


Treść pytania:

"Witam.

Mam cykl nieregularny, dostałam okres 19 lutego - spóźnił mi się ponad 2 tygodnie. Cykl trwa do 5 dni. Czy jeśli będę uprawiać seks dwa dni po stosunku, będzie ryzyko zajścia w ciążę (dodatkowo przy antykoncepcji)?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Pytanie jest trochę niespójne, ale domyślam się, że chodzi Pani o to, czy uprawiając seks 2 dni po miesiączce (a nie po stosunku) można zajść w ciążę. Oczywiście można, chociaż nie są to sytuacje, które zdarzają się często. Następna część pytania dotyczy stosowania antykoncepcji. Moja wątpliwość wynika z tego, iż nie określa Pani, jaką formę antykoncepcji Pani stosuje. Domyślam się, że nie jest to tabletka antykoncepcyjna a jedynie prezerwatywa lub może stosunek przerywany? Tej ostatniej formy w ogóle nie zaliczamy do antykoncepcji a z prezerwatywą trzeba uważać - lubi pękać. Dlatego najlepiej dołączyć do tego chociażby globulkę antykoncepcyjną.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Przeczytaj również:

Rak szyjki macicy

Doustna antykoncepcja a miesiączka

Ile kosztuje test na ojcostwo?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu