Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Zapalenie błony śluzowej nosa?
problem do rozwiązania

Zapalenie błony śluzowej nosa?

pytanie zadane w dniu: 27.02.2012
problem zgłoszony przez: lana, 18 lat

Zapalenie zatok objawia się głównie zatkaniem nosa, upośledzeniem węchu oraz ściekaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła.


Treść pytania:

"Witam.

W dzieciństwie przebyłam ostre zapalenie zatok (najpierw pomylone z zapaleniem opon mózgowych). Teraz mam 18 lat i ostatnio zauważyłam, że chrapię (!). Ponadto, przyzwyczaiłam się do jakiejś wydzieliny w gardle do takiego stopnia, że do niedawna jej nie zauważałam. Ciężko mi oddychać na leżąco, ale nie mam kataru. Gdy śpię, oddycham ustami. Co powinnam zrobić? Nie wiem, czy mam się z tym zgłosić do lekarza? Właściwie to nie wydaje mi się to być czymś poważnym. Pani w aptece poleciła mi spray, ale nic nie zdziałał..."

Krzysztof Mamach Porady udziela Krzysztof Mamach, internista:

Witam,

Tak, należałoby udać się na konsultację do laryngologa. Opisane objawy mogą oznaczać przerostowe zapalenie błony śluzowej nosa i zatok obocznych z formowaniem się polipów, powodujących obturację dróg oddechowych. Metodą obiektywnie pokazującą polipy nosa i zatok jest tomografia, natomiast leczenie zależy od ich rozległości, dlatego jest albo farmakologiczne (leki przeciwhistaminowe oraz wziewne leki przeciwzapalne ) lub też farmakologiczne i operacyjne jednocześnie. Wydzielina w gardle jest skutkiem jej spływania po tylnej ścianie gardła - właśnie z zatok. Z biegiem czasu mogą dołączyć do tego regularne, ostre zapalenia zatok z ropnym katarem i gorączką.

Pozdrawiam,
Krzysztof Mamach

Przeczytaj również:

Cukrzyca typu 2 - podstępna choroba

Ćwiczenia a astma

Jak naturalnie wybielić zęby?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu