Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Plamienie zamiast okresu
problem do rozwiązania

Plamienie zamiast okresu

pytanie zadane w dniu: 05.03.2012
problem zgłoszony przez: Agatka, 30 lat

Jak zaznacza dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog - zdarza się, że test strumieniowy, w terminie spodziewanej miesiączki jest jeszcze ujemny, pomimo istnienia ciąży.


Treść pytania:

"W styczniu wykryto u mnie torbiel endometrialną na jajniku. Okres normalnie był pod koniec grudnia, potem pod koniec stycznia. Regularnie współżyjemy z mężem bez zabezpieczenia. Korzystając z kalkulatora dni płodnych, kochaliśmy się również i w tym czasie. Zamiast okresu, po dwudniowym oczekiwaniu, zrobiłam test ciążowy strumieniowy. Wyszedł negatywnie. Kolejnego dnia pojawiło się delikatne plamienie, ale nie okres. Dziś jest drugi dzień i nic, nawet plamienia nie ma. Nigdy wcześniej podobne sytuacje nie miały miejsca. Czy istnieje taka możliwość, że mimo wyniku negatywnego, mogłam zajść w ciążę? W pierwszym dniu okresu miałam zacząć brać nowy lek, który przepisał mi lekarz - Visanne. Teraz nie wiem, co zrobić. Chciałam się wybrać do swojego lekarza, ale aktualnie ma urlop. Mam mieszane uczucia i nie wiem, czy zacząć brać ten nowy lek czy poczekać...

Będę wdzięczna za pomoc czy poradę.
Dziękuję."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Radziłabym jednak jak najszybciej wykonać badanie B-HCG z krwi (test ciążowy). Ten wynik nie pozostawi wątpliwości czy jest Pani w ciąży czy nie. Natomiast nierzadko zdarza się, że test strumieniowy, w terminie spodziewanej miesiączki jest jeszcze ujemny, pomimo istnienia ciąży.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Fakty i mity o chrapaniu

Ustalenie ojcostwa a zgoda matki

Badania genetyczne w ciąży

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu