Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Jak zaakcentować największą ścianę w domu?
problem do rozwiązania

Jak zaakcentować największą ścianę w domu?

pytanie zadane w dniu: 27.09.2010
problem zgłoszony przez: Kinga Be.

Białe ściany są nudne i bez wyrazu. Tym bardziej, że na rynku nie brakuje oryginalnych kolorów farb, gotowych szablonów na ekscentryczne wzory czy orientalnych tapet. Tylko co wybrać? - doradza Dominik Ćwiek, projektant wnętrz z programu "Dekoratornia".


Treść pytania:

"Witam Panie Dominiku.

Mam duży salon z kuchnią (35 m2) - na całej powierzchni mahoniową podłogę, 2 beżowe kanapy, meble w kolorze wenge, ściany pomalowane na beżowo (w części salonowej) i na jagodowo w części kuchennej. Największa ze ścian jest pusta, a znajduje się przy niej jedynie kanapa i regał z książkami. Chciałabym tę ścianę jakoś zaakcentować - myślałam o tapecie w kolorowe bąbelki, kropki albo jakąś inną, która by sprawiła, że salon będzie weselszy i nie taki „bez wyrazu”. Mógłby mi Pan doradzić, co zrobić z tą ścianą? Nastawiłam się na tapetę, ale generalnie jestem otwarta na propozycje. "

Dominik Ćwiek Porady udziela Dominik Ćwiek, projektant wnętrz:

Droga Pani.

Tapeta jest najprostszym rozwiązaniem, łatwo ją przykleić i daje ciekawy efekt. Jeżeli reszta ścian jest gładka, spokojnie możemy zastosować tapetę o intensywnym wzorze w kolorze fioletowym. Polecałbym jednak kilka innych, równie efektownych rozwiązań.

Oryginalną ozdobą ściany może być struktura. Wystarczy nałożyć na powierzchnię dekoracyjny tynk. W tej chwili na rynku jest dużo tego typu rozwiązań. Bez problemu znajdziemy różnorodne struktury w bogatej gamie kolorystycznej. Możemy uzyskać w ten sposób imitację surowego betonu czy trawertynu, bądź przecierki, itp.

Kolejnym pomysłem na intrygującą strukturę jest cegła. Może być prawdziwa, ale w grę wchodzą również cegły wykonane z masy gipsowej. W tym pomieszczeniu wspaniale będzie się komponowała cegła w kolorze zimnego brązu (szaro-beżowa), najlepiej o nieregularnych kształtach i niejednolitej barwie. Ciekawa struktura stanie się na pewno oryginalnym tłem dla kanapy. Radziłbym również, oświetlić tę ścianę od góry halogenami. Ich światło efektownie ją podkreśli oraz uwydatni efekt trójwymiarowości.

Pozdrawiam,
Dominik Ćwiek

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Pomysł na długi, szeroki korytarz

Egzotyczne mieszkanie

Sypialnia - brąz, perła i hafty

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu