Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Dieta przy pracy w nocy
problem do rozwiązania

Dieta przy pracy w nocy

pytanie zadane w dniu: 07.03.2012
problem zgłoszony przez: Maggie, 30 lat

Jak zaznacza Magda Kubik, dietetyk - gdy pracuje się w nocy, a w ciągu dnia odsypia, trzeba zaplanować nocne (ale lekkie) posiłki.


Treść pytania:

"Witam.

Wszyscy wiemy, że nie powinno się jeść w nocy. A co ja mam zrobić, jeśli co trzeci tydzień mam nocną zmianę w pracy, jak i co mam jeść, skoro w dzień śpię? Od kilku tygodni chodzę na siłownię, staram się zdrowo odżywiać, 3-4 małe posiłki dziennie, zero słodyczy, dużo warzyw i owoców. Ale jak jeść, gdy pracuję w nocy?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam."

Magda Kubik Porady udziela Magda Kubik, dietetyk:

Witaj,

Opisujesz sytuację bardzo indywidualną. Nie każdy ma taki tryb pracy, jak Twój, więc to, co dobre dla wszystkich pozostałych (nie jeść w nocy), nie tyczy się Ciebie. Kiedy pracujesz, Twój organizm zużywa kalorie, więc również ich potrzebuje. W tygodniach, gdy masz nocną zmianę, a w ciągu dnia odsypiasz, trzeba postarać się również o nocne (ale lekkie) posiłki. Może to być np. zupa warzywna, kanapka z pełnoziarnistego pieczywa, latem - sałatka. Piszesz o 3-4 małych posiłkach, powinno ich być nawet 5-6, zachowaj rytm jedzenia co 3-3,5 godziny, a na pewno osiągniesz postawiony cel!

Pozdrawiam,
Magdalena Kubik

Przeczytaj również:

Co jest bardziej kaloryczne - dżem czy miód?

Fruktoza - cukier, który nie tuczy?

Jak szybko stracić na wadze?

Na czym polega dieta antycelulitowa?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu