Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Wszystko o hennie do włosówfot. 123RF
problem do rozwiązania

Wszystko o hennie do włosów

pytanie zadane w dniu: 13.03.2012
problem zgłoszony przez: Biedrona

Co to jest henna do włosów, jak się ją stosuje oraz czy tą samą henną farbujemy brwi albo zdobimy dłonie?


Treść pytania:

"Powszechnie uważa się, że nie można stosować henny na włosy farbowane. Dlaczego? Do jakiej reakcji może dojść? Czy można używać odżywek, które zawierają hennę na włosy farbowane?"

Karol Winiarski Porady udziela Karol Winiarski, fryzjer stylista:

Witaj.
Na wstępie musimy odróżnić rodzaje farb. Farby właściwe (farby roślinne, farby z zawartością soli metali, farby niemetaliczne) są to farby oblepiające włosy z zewnątrz i pozostające na łuskach włosowych (płukanki do tonowania, lakier, pudry i barwne pomadki do włosów). Zaś hennę otrzymujemy z liści krzewu hennowego.

Henna, o której mówimy, nie ma nic wspólnego z henną do barwienia brwi. Do farbowania henną nadają się włosy w kolorze ciemny blond do brązu, włącznie z odcieniem popielato-matowym. Nie należy stosować henny przy farbowaniu włosów siwych oraz jasny blond, gdyż barwnik, który zostanie na włosach, będzie mieć kolor żółtawo-czerwony. Hennę używano już w starożytnym Egipcie, nie tylko do farbowania włosów,ale również do barwienia skóry i paznokci. W późniejszym terminie, po roku 1818, do uzyskania lepszego efektu zaczęto stosować wodę utlenioną.

Farby metaliczne zawierają sole srebra, bizmutu, kobaltu, żelaza, niklu, miedzi, a nawet ołowiu.Te ostatnie jednak zostały zabronione ze względu na szkodliwość dla zdrowia. Włosy farbowane farbami metalicznymi nie mogą być poddawane trwałej ondulacji, rozjaśnianiu i farbowaniu utleniającemu.

Podstawowym warunkiem do farbowania jest ocena rodzaju włosów, zgodność farby z farbami wcześniej stosowanymi. Jeśli były to farby metaliczne, zetknięcie się "papki" z 3-6 proc. wodą utlenioną wywoła szybki rozkład wodny, czemu towarzyszy wydzielanie dużej ilości ciepła oraz niszczenie łańcuchów keratynowych.Włosy zostają zniszczone i zapewne dojdzie do poparzenia głowy. Szczegółowe użycie henny oraz proces farbowania włosów nią należy zostawić fryzjerowi. Owszem, możesz wykonać samodzielnie ten zabieg, lecz skutek może być opłakany. Pozdrawiam

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

15 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu