Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak oczyścić organizm z toksyn?fot. 123RF
problem do rozwiązania

Jak oczyścić organizm z toksyn?

pytanie zadane w dniu: 21.03.2012
problem zgłoszony przez: zuza, 30 lat

Jakie są naturalne i bezpieczne sposoby pozbywania się toksyn z organizmu? Podstawą jest oczywiście odpowiednio skonstruowana dieta, po której powrócą nam siły witalne.


Treść pytania:

"Chciałabym oczyścić mój organizm z toksyn. Jak to zrobić, co powinnam jeść i pić?"

Magda Kubik Porady udziela Magda Kubik, dietetyk:

Witaj.
Duża ilość toksyn w organizmie ma wpływ na utratę zdrowia i przedwczesne starzenie się organizmu. Źle odżywiamy się, jedząc za szybko, za dużo, za tłusto i za słodko. Źle łączymy pokarmy i stronimy od ruchu. Kupujemy produkty gotowe pełne szkodliwych substancji. Nie mamy wypracowanej higieny prawidłowego spożywania posiłków i za rzadko sięgamy po owoce i warzywa.

Pytasz, jak oczyścić organizm. Najprościej sięgając po zielone koktajle, zawierające zioła, liście roślin zielonych oraz owoce i wodę mineralną. Picie ich dostarcza dużych ilości witamin oraz minerałów niezbędnych naszemu organizmowi. Taka kilkudniowa dieta witariańska (złożona ze świeżych owoców i warzyw) przyniesie oczyszczenie i zregeneruje organizm. Jako dodatkowy składnik zawierający witaminę B12, można wykorzystać spirulinę.

Następnie nasza dieta powinna składać się z pełnoziarnistych produktów, takich jak mąki, kasze, chleby, jak największej ilości warzyw i owoców, warzyw strączkowych oraz w niewielkich ilościach z mięs i nabiału. Im dieta bardziej urozmaicona, tym dla nas lepsza. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

47 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu