Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Jakie dodatki i biżuteria do szarej koronki?
problem do rozwiązania

Jakie dodatki i biżuteria do szarej koronki?

pytanie zadane w dniu: 27.03.2012
problem zgłoszony przez: Jolka, 49 lat

Złoto jest niezwykle modne w tym sezonie, ponadto będzie się pięknie komponować z popielatym kolorem!


Treść pytania:

"Mam sukienkę z bardzo ładnej szarej koronki na perłowo- szarej, podszewce. To raczej jasny popiel, lekko perłowy, zaś fason sukienki jest klasyczny - za kolano, dopasowana, dekolt w szpic. Jakie powinnam mieć buty i biżuterię? Jolka"

Agnieszka Kowalska Atelier Porady udziela Agnieszka Kowalska Atelier, stylista:

Dzień dobry!

Przy szarej, popielatej, perłowej itp. sukience, dodatki powinny być z pewnością kontrastowe.
Do takiej kreacji powinna mieć Pani buty na wysokim obcasie, szpilki lub dość wąskie słupki, na minimum 6 centymetrowym obcasie, założone na czarne pończochy lub rajstopy. Choć nie jestem zwolenniczką opalania i wyznaję zasadę, że "prawdziwa dama ma blade lico", uważam, że zbyt jasna twarz i ramiona stworzą wrażenie kreacji jałowej i nieciekawej. Polecam, jeżeli to możliwe, wystawić twarz i ramiona na działanie naturalnych promieni słonecznych, zabezpieczając skórę odpowiednim filtrem. Tak opalona, oczywiście z umiarem, będzie Pani wyglądać pięknie. Jeżeli nie ma Pani naturalnie ciemnej karnacji lub ciemnego koloru skóry, oznacza to, że natura wprost proporcjonalnie do karnacji dopasowała urodę, zalecam więc umiar w opalaniu.

Biżuteria powinna być zdecydowanie złota. Złoto jest niezwykle modne w tym sezonie, ponadto będzie się pięknie komponować z popielatym kolorem! Jej fason należy dobrać odpowiednio do urody i okazji. Zwracam uwagę na fakt, że fason np. kolczyków, w którym dobrze się Pani prezentuje w kolorze srebrnym, w złocie może już nie wyglądać tak samo korzystnie. W tym wypadku kolor zmienia wiele. Warto też postawić na większy umiar przy zakupie złota, które w porównaniu do srebra zawsze będzie dawać efekt większego "przepychu". W tym wypadku sprawdzi się również stara zasada "mniej znaczy więcej".
Zakładam, że kreację zakupiła Pani na wyjątkową okazję, więc będzie Pani miała czas na przygotowanie się w sposób wyjątkowy do założenia takiej sukienki.

Pozdrawiam
Agnieszka Ostafińska - Kowalska

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

12 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu