Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Gruby brzuchfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Gruby brzuch

pytanie zadane w dniu: 29.03.2012
problem zgłoszony przez: luxxy, 14 lat

W ciągu paru tygodni pojawił się u mnie "brzuszek" i nie chce zniknąć, pomimo, że dbam o dietę. Jakie mogą być tego przyczyny?


Treść pytania:

"Jeszcze przed zimowymi feriami byłam chuda. Niektórzy mówili, że mi zazdroszczą. Niestety, gdy ferie się skończyły brzuch miałam okropny i nadal mam. Jem normalnie śniadanie i obiad (tylko, że w mniejszych porcjach), a kolację na 2 h przed snem, albo w ogóle. Robię brzuszki i inne ćwiczenia na brzuch oraz ćwiczę na w-fie i nic nie pomaga. Nie wiem, co mam robić."

Aleksandra Kilen-Zasieczna Porady udziela Aleksandra Kilen-Zasieczna, dietetyk:

Witaj.
Na początku zastanów się, czy coś się zmieniło w Twoim życiu – więcej stresu, mniej czasu na spożywanie posiłków, zmiana sposobu odżywiania, zmiany hormonalne (nie napisałaś, w jakim jesteś wieku, a podczas okresu dojrzewania nasze ciało bardzo się zmienia). Wszystkie zmiany mogą mieć wpływ na gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud i pośladków. Nie musisz się jednak tym martwić – wystarczy wprowadzić małe zmiany w sposobie odżywiania oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Większość osób odchudzających się popełnia ten sam błąd, a mianowicie ogranicza ilość posiłków. W tym momencie organizm broni się przed zbyt małą dawką energii (potrzebnej mu do prawidłowego funkcjonowania) i gromadzi każde pożywienie w postaci tkanki tłuszczowej. Gdy zmienisz 2-3 posiłki na 4-5 małych, spożywanych codziennie o tych samych porach (z możliwością przesunięcia o pół godziny), co około 3 godziny, możesz osiągnąć swój cel. Pamiętaj, że każdy produkt, który zawiera kalorie, liczy się jako posiłek, a więc pomiędzy tymi 5 posiłkami staraj się nie podjadać. Nie stosuj też żadnych diet cud, które mogą tylko doprowadzić do efektu jojo bądź niedoborów pokarmowych. Zapoznaj się za to bardziej ze zdrowymi nawykami żywienia i postaraj się do nich stosować, a nie będziesz miała problemów z nadwagą. Pozdrawiam serdecznie.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

17 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu