Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
problem do rozwiązania

Mrowienie i drętwienie dłoni

pytanie zadane w dniu: 02.04.2012
problem zgłoszony przez: Izka, 42 lat

Drętwienie dłoni i mrowienie może mieć podłoże neurologiczne. Jeśli jest długotrwałe, najlepiej skonsultować je z lekarzem.


Treść pytania:

"Od jakichś dwóch miesięcy odczuwam często drętwienie i mrowienie dłoni, przeważnie lewej (dotyczy to głównie jej połowy: od palca małego i serdecznego do nadgarstka). Chwilami odnoszę wrażenie, jakby dłoń mi ścierpła, innym razem czuję się tak, jakby ktoś wbijał mi w nią setki cienkich szpileczek, czasami z kolei mam wrażenie, że coś wykręca mi stawy (dłoń pozostaje nieporuszona). Są też problemy z termoregulacją: ta część dłoni często, choć nie zawsze, jest chłodniejsza od reszty - niekiedy jest to tylko wrażenie, a czasem stan faktyczny. I jeszcze jeden symptom: czasem mam poczucie, jakby mięśnie dłoni na jej brzegu, poniżej małego palca, nachodziły na siebie - są nawet takie chwile, w których widać, jak jakiś mięsień rytmicznie się "wciska" i "wyciska". Będę wdzięczna za sugestię, co może być powodem tych dolegliwości, i do jakiego specjalisty powinnam się udać: do reumatologa czy do neurologa? Czy ma sens stosowanie rozgrzewających maści? Dziękuję i pozdrawiam."

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Witam serdecznie, problem, który Pani opisuje, jest najprawdopodobniej neurologiczny, a więc trzeba udać się do tego specjalisty. Jeżeli chce Pani skorzystać z lekarza NFZ ("na książeczkę"), musi mieć Pani skierowanie od lekarza rodzinnego. Rozgrzewające maści - raczej nie, najpierw trzeba ustalić przyczynę. Może Pani zrobić sobie poziom elektrolitów, przede wszystkim potasu, sodu i magnezu - przy niedoborze lub niskim wyniku może Pani rozważyć zastosowanie suplementacji (dieta lub tabletki). Pozdrawiam serdecznie!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

19 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu