Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Czy powiedzieć, że mi na nim zależy?
problem do rozwiązania

Czy powiedzieć, że mi na nim zależy?

pytanie zadane w dniu: 06.05.2012
problem zgłoszony przez: monika30

Ludzie często powstrzymują się przed okazaniem uczuć i działaniem, obawiając się odrzucenia.


Treść pytania:

"Witam. Mam 30 lat, jestem po rozwodzie, wychowuję sama dziecko. Dwa lata temu poznałam fajnego chłopaka, jest on ode mnie 2 lata młodszy, pracowaliśmy w jednej firmie. Nie był to żaden związek, po prostu znajomi z pracy, jak i wielu innych. Niedawno odeszłam z firmy, on tam nadal pracuje. Czasem jakiegoś smsa napisał, po prostu takie zwykle koleżeństwo, nie wiem, czy on do mnie coś czuł czy nie. Niedawno zaprosił mnie na kawę, później na spacer. Nie będę ukrywała, że podoba mi się jako mężczyzna, mam o czym z nim porozmawiać, książka film, a w dzisiejszych czasach trudno o "partnera" którego interesowałby dobry film czy dobra książka. Czy mam mu powiedzieć, że podoba mi się jako mężczyzna, że jest fajnym kolegą? Co zrobić, żeby on wyczuł, że troszeczkę mi na nim zależy? Próbowałam go podpytywać o związek, ale odpowiadał, że jemu tak samemu dobrze. Dodam, że on jest kawalerem, a ja rozwódką z bagażem doświadczeń. Czy w ogóle warto starać się o stworzenie jakiegokolwiek związku? Czy jest szansa na związek kawalera z rozwódką? Ja jestem sama od dłuższego czasu, i nie ukrywam, bardzo mi dokucza samotność. Boję się, że się w zakocham, a później znów będę cierpieć. Może problem jest banalny, ale dla mnie to kłopot."

PsychoPomoc- Magdalena Boniuk Porady udziela PsychoPomoc- Magdalena Boniuk, psycholog:

Witam,
Bardzo często ludzie powstrzymują się przed jakimkolwiek działaniem, obawiając się odrzucenia. Zastanów się jednak, co masz w takiej sytuacji do stracenia? Jeżeli chcesz być z kimś, a nie dasz tego po sobie poznać, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna nawet się nie domyśli, że jesteś nim zainteresowana. Wasza znajomość będzie się ciągnęła miesiącami, a może nawet latami bez żadnego progresu. Pamiętaj, że nie możesz oczekiwać od kogokolwiek, że się domyśli twoich uczuć czy intencji. Nie ma nic złego w okazywaniu swoich emocji i zamiarów. Zachowuj się jednak naturalnie, abyś nie czuła, że robisz coś na siłę.
To, że jesteś kobietą po rozwodzie nie oznacza, że nie masz prawa do szczęścia partnerskiego. Nie powinnaś etykietować ani siebie, ani swojego znajomego. On jest kawalerem, a ty rozwódką...i co z tego? Czy to coś szczególnego o was mówi? Przede wszystkim jesteście dobrymi znajomymi, a to jak się potoczy wasz wspólny los zależy teraz od was samych! Życzę powodzenia!

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

67 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu