Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Morfologia krwifot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Morfologia krwi

pytanie zadane w dniu: 09.05.2012
problem zgłoszony przez: monka, 20 lat

Czy należy się niepokoić, gdy któreś elementy morfotyczne w badaniu morfologicznym są poniżej lub powyżej normy? Zagadnienie wyjaśnia Krzysztof Mamach, internista.


Treść pytania:

"Zawsze, kiedy robię badania krwi, mam liczbę leukocytów, granulocytów i trombocytów poniżej normy. Co to może oznaczać? Lekarz mówi, że nie ma się czym martwić. Wierzyć czy nie? Co robić?"

Krzysztof Mamach Porady udziela Krzysztof Mamach, internista:

Morfologia jest badaniem obrazującym skład krwi i dającym cenne informacje o stanie funkcjonowania całego organizmu. Zarówno obniżony, jak i zawyżony poziom elementów morfotycznych jest nieprawidłowością, którą interpretujemy przez pryzmat objawów klinicznych pacjenta. Czasami jednak zdarza się, że nieprawidłowości w składzie krwi przebiegają zupełnie bezobjawowo i są wykrywane przypadkowo. Nie potrafię ustosunkować się do Pani wyników, ponieważ musiałbym je zobaczyć i przeanalizować. Proszę zatem o przykładową morfologię.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu