Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Nerwica lękowa fot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Nerwica lękowa

pytanie zadane w dniu: 11.05.2012
problem zgłoszony przez: elzbieta baranowska

Przy leczeniu nerwicy lękowej konieczna jest konsultacja z psychologiem. Nie ograniczajmy się do wiedzy internetowej...


Treść pytania:

"Witam serdecznie, jestem po resekcji tarczycy. Już 5 lat brałam Euthyrox150. 4 lata było rewelacyjnie, natomiast od 2011 zaczęłam się pocić, odczuwam niepokój, lęk - nigdy czegoś takiego nie miałam. Endokrynolog zmienił wielokrotnie dawkę leku, jednak objawy utrzymują się, do tego są zachwiania równowagi. Dodam jeszcze, że w wieku 34 lat skończył mi się okres, biorę Activelle, oprócz tego Propranolol 2 razy dziennie, 10 mg wychodząc z domu, idę i momentalnie rzuca mnie na prawą stronę, do tego serce bije szybko, jakby miało wyskoczyć, ogólnie moje samopoczucie jest niedobre. Wczoraj byłam w Poznaniu u endokrynologa, który zaproponował konsultacje z psychologiem, żeby coś doradzić, dlatego zwracam się o pomoc. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam. "

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Skoro lekarz kieruje Panią na konsultację psychologiczną, to proponuję się na nią udać. Tutaj, przez Internet, na pewno żaden z psychologów nie będzie Pani w stanie zdiagnozować, ponieważ do diagnozy potrzebny jest pełny i bezpośredni wywiad psychologiczny. Lekarz kieruje Panią do psychologa, ponieważ prawdopodobnie chce w ten sposób „uzupełnić” leczenie lub podejrzewa, że Pani objawy poza podłożem hormonalnym mają też podłoże psychiczne. Jeśli okazałoby się, że niezależnie od problemów z tarczycą trzeba też zająć się Pani psychiką, to wówczas psycholog zaproponuje Pani psychoterapię. Być może jednak kontakt z psychologiem skończy się na pojedynczej konsultacji albo też zostanie Pani zaproponowane doraźne wsparcie w związku z Pani chorobą somatyczną.

Zachęcam, żeby Pani udała się Pani na taką wizytę, ponieważ konsultacja psychologiczna to po prostu rozmowa i naprawdę nie ma się czego obawiać. Jest to też dla Pani okazja to opowiedzenia profesjonaliście o różnych swoich bolączkach i o tym, z czym Pani się boryka na co dzień.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu