Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Jakie drzewa owocowe w niewielkim ogrodzie?
problem do rozwiązania

Jakie drzewa owocowe w niewielkim ogrodzie?

pytanie zadane w dniu: 27.09.2010
problem zgłoszony przez: Małgorzata

Jak wyjaśniają architektki krajobrazu z biura Niebanalny Ogród - by mieć pewność, że rośliny będą owocować i nie zasłonią budynku, należy wybrać te niskopienne oraz odporne na mróz i choroby.


Treść pytania:

"Dzień dobry.

Mam niewielki ogród - pas trawy z tyłu budynku ma około 50 m długości i 5 m szerokości. Zastanawiam się, jakie drzewa owoce mogłabym tam posadzić, by się po prostu zmieściły i nie zasłaniały słońca, padającego od zachodu na jednorodzinny dom?

Będę wdzięczna za podpowiedź."

Justyna Sochan i Katarzyna Sochan-Dąbrowska Porady udziela Justyna Sochan i Katarzyna Sochan-Dąbrowska, ogrodnicy i architekci krajobrazu:

Witamy serdecznie,

Nic tak nie cieszy, jak pyszne owoce z własnego ogródka. Żeby mieć pewność, że rośliny będą owocować i nie zasłonią budynku, należy wybrać rośliny niskopienne oraz te odporne na mróz i choroby. Na tak małym pasie zieleni warto również posadzić rośliny samopylne, czyli takie, które nie wymagają innych roślin do zapylenia. Bardzo dobrze sprawdzą się morele czy wiśnie. Oprócz drzew można by było również posadzić kilka krzewów owocowych, te na pewno nie zasłonią domu, mają niewielkie wymagania glebowe i są odporne na mróz. Tu polecam borówkę amerykańską oraz pigwowca.

Życzymy smacznego!
Justyna Sochan i Katarzyna Sochan-Dąbrowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Pomysł na długi, szeroki korytarz

Egzotyczne mieszkanie

Sypialnia - brąz, perła i hafty

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu