Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Zniszczone włosyfot. 123RF
problem do rozwiązania

Zniszczone włosy

pytanie zadane w dniu: 21.06.2012
problem zgłoszony przez: Vampirek, 28 lat

Dekoloryzacja moich włosów całkowicie je zniszczyła. Stosuję preparaty z płynnym jedwabiem, ale nic to nie pomaga. Co robić?


Treść pytania:

"Witam,
rok temu miałam robioną dekoloryzację. Włosy zostały całkowicie zniszczone, a uświadomiła mi to dopiero wizyta u o niebo lepszego fryzjera. Od ponad pół roku nie używam w ogóle prostownicy, nakładam maski do zniszczonych włosów (jedwab płynny), okresowo chodzę na zabiegi rekonstrukcji Joico.

Około miesiąca temu pierwszy raz próbowałam koloryzacji tych zniszczonych partii włosów (do tej pory nakładałam farbę o zbliżonym kolorze tylko na odrost). Niestety koloryzacja się nie przyjęła. Włosy nadal są matowe, choć w o wiele lepszym stanie niż kiedyś. Chciałabym uzyskać jednolity kolor włosów. W jaki jeszcze sposób mogę wspomóc pielęgnację, aby było to możliwe? Z góry dziękuję!"

Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl Porady udziela Olga Sobocińska www.sobocinska.com.pl, fryzjer stylista:

Witaj,
jeśli dekoloryzacja mocno uwrażliwiła (zniszczyła) włosy, będzie Ci ciężko pofarbować je sobie samej. W tym celu trzeba udać się na zabieg prepigmentacji do dobrego fryzjera, który ponownie wprowadzi usunięte, naturalne pigmenty do włosa. Wówczas dopiero możemy zrobić kolor włosów, nawet taki zbliżony do koloru naturalnego. Tak więc koloryzacja tylko u fryzjera.

Natomiast jeśli chodzi o pielęgnację, polecam w takim przypadku tylko profesjonalne produkty odpowiednio dobrane przez zaufanego fryzjera. Uważaj z tzw. jedwabiami do włosów. Zwykle zawierają one bardzo ciężko usuwalne silikony, które tak mocno oblepiają włosy, że szampon nie może poradzić sobie z ich usunięciem. W takiej sytuacji ten oblepiony włos nie dostaje w ogóle odżywki i maski, jaką nakładamy zwyczajowo po umyciu włosów, bo po prostu nie jest ona w stanie przebić się przez tłustą warstwę, zalegającą na włosie.

Aby rozpoznać dobre silikony, trzeba znać się na chemii produktów kosmetycznych. Polecam serię KMS California Silk Sheen (jest tam także tzw. jedwab), która nie ma w składzie ciężko usuwalnych silikonów i olejów, dzięki czemu na pewno zostaną one usunięte przy myciu włosów i włosy dostaną odpowiednią porcję środków odżywczych.

Aha, i pamiętaj, że dobrze zrobiona koloryzacja włosów zniszczonych jest w stanie je mocno odżywić. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

97 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu