Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Ból serca i drętwienie rękifot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Ból serca i drętwienie ręki

pytanie zadane w dniu: 04.07.2012
problem zgłoszony przez: JA..., 23 lat

Krótkotrwały ból serca połączony z drętwieniem ręki - czy należy się niepokoić takimi symptomami?


Treść pytania:

"Od kilku lat mam kilkusekundowe bóle serca... Czy to coś poważnego? Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Te bóle nie występują często, może z 2 - 5 razy w ciągu miesiąca... Jest to bardzo duży ból... Takie kłucie serca, ale jest to 3 sekundowe i potem znów jest ok. Dodam jeszcze, że drętwieje mi lewa ręka (od palców do łokcia). Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie. "

Krzysztof Mamach Porady udziela Krzysztof Mamach, internista:

Kilkusekundowy, kłujący ból w klatce piersiowej nie jest bólem kardiogennym. Choroby serca, w przebiegu których objawem wiodącym jest ból, to przede wszystkim choroba wieńcowa i zawał serca oraz ostre zapalenie osierdzia. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z bólem silnym, uciskowym, gniotącym i objawami towarzyszącymi pod postacią nudności, potów, duszności i lęku. W drugim przypadku mamy do czynienia z kłującym bólem zamostkowym, silnym i długotrwałym oraz gorączką. Cechą typową dla bólu w ostrym zapaleniu osierdzia jest jego nasilanie w pozycji leżącej i ustępowanie w pozycji siedzącej z pochyleniem do przodu. Opisane przez Panią epizodyczne, punktowe kłucia w klatce piersiowej nie mają podłoża kardiologicznego i nie wymaga Pani konsultacji w tym zakresie. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

23 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu