Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Tabletki antykoncepcyjne a ciążafot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

pytanie zadane w dniu: 17.07.2012
problem zgłoszony przez: Paola, 20 lat

Czy antykoncepcja hormonalna ma wpływ na płodność kobiety po zakończeniu jej stosowania?


Treść pytania:

"Witam. Po ostatniej wizycie u swojego ginekologa, po przepisaniu tabletek antykoncepcyjnych, naszło mnie pytanie. Niestety byłam już w pociągu do miasta, w którym studiuję. Mianowicie, czy zażywanie tabletek ma wpływ na płodność po ich odstawieniu? Tabletki biorę od roku, odkąd ukończyłam 19 lat. W ciągu kilku najbliższych lat być może będę chciała mieć już dziecko, ale nachodzi mnie to stresujące pytanie, czy tabletki nie zaburzą mojej płodności...?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam.
Tabletki nie powinny mieć żadnego wpływu na zaburzenie Pani płodności. Cykl owulacyjny pojawia się najczęściej już w kolejnym miesiącu po odstawieniu tabletek. Sytuacje kiedy dochodzi do zaburzeń są bardzo rzadkie i dotyczą raczej pacjentek, które rozpoczęły antykoncepcję przed 17 rokiem życia i stosowały ją przez bardzo długi czas. Pozdrawiam.

Przeczytaj również:

Monotonia w związku

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu