Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Nie mogę zajść w ciążęfot. Thinkstockphotos
problem do rozwiązania

Nie mogę zajść w ciążę

pytanie zadane w dniu: 18.07.2012
problem zgłoszony przez: AdriannaAdrianna, 19 lat

Po jakim czasie współżycia bez zabezpieczeń para ma prawo niepokoić się brakiem ciąży? Jak postąpić w przypadku niepłodności?


Treść pytania:

"Witam, mam pewien problem. Od roku próbuję zajść w ciążę, uprawiamy seks bez zabezpieczeń. I od jakiegoś czasu nie udaje się... Około pół roku temu miałam problem z zapaleniem przydatków. Nie wiem, co robić? Pomóżcie, chcę być Mamą. Coś ze mną jest nie tak, prawda?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,
po roku regularnego współżycia bez efektu w postaci ciąży lekarz ma prawo rozpoznać niepłodność małżeńską. W tym momencie rozpoczyna się poszukiwanie przyczyn takiej sytuacji. Przyczyny mogą być różnorakie i leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny (wskaźniki rozkładają się pól na pół).

Zapalenie przydatków w wywiadzie może być odpowiedzialne za niedrożność jajowodów, ale oczywiście trzeba najpierw wykonać badania, żeby przekonać się czy faktycznie tak jest. Proponuję udać się do ośrodka, zajmującego się leczeniem niepłodności.

Przeczytaj również:

Choroba Tashimoto a ciąża

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu