Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Chorobliwa zazdrość
problem do rozwiązania

Chorobliwa zazdrość

pytanie zadane w dniu: 29.07.2012
problem zgłoszony przez: Mowe, 18 lat

Chorobliwa zazdrość nie cementuje związku, ale rozbija go. Rozliczając partnera z każdego spojrzenia i uśmiechu, odbieramy mu wolność i dajemy dowód naszego braku zaufania.


Treść pytania:

"Nie mogę poradzić sobie z chorobliwą zazdrością, ona psuje mój związek. Jestem z chłopakiem od ponad roku, jest to facet moich marzeń i bardzo go kocham. On również odwzajemnia to uczucie, planujemy wspólną przyszłość, razem staramy się pielęgnować nasz związek. Jednak od pewnego czasu obudziła się we mnie chorobliwa zazdrość, jest coraz gorzej, kłócimy się przede wszystkim przez moją zazdrość. Boję się, że może ze mną nie wytrzymać i coraz bardziej się w tym pogrążam, bo boję się, że przez moją zazdrość znajdzie sobie lepszą... I koło się zamyka.

Nie mam pojęcia, jak się z tego leczyć, a bardzo bym chciała mieć kontrolę nad swoimi emocjami. Wiem, że mnie kocha i nie mam żadnych podstaw, żeby mu nie ufać, a jednak zazdrość nie daje nam żyć. Przeszkadza mi, jak spojrzy na dziewczynę, gotuje się we mnie, gdy przebywa w towarzystwie kolegów i KOLEŻANEK, jak czasem coś miłego do nich powie... A on jest po prostu sympatycznym człowiekiem. Wyobrażałam sobie nawet ostatnio, że w pracy zdradza mnie ze swoimi koleżankami i nawet pojechałam tak, gdzie pracuje, żeby się przekonać, czy nie opuszcza miejsca pracy w towarzystwie dziewczyn.

Muszę wspomnieć, że kiedyś, nim poznałam swojego faceta, bawiłam się innymi. Zdradzałam na okrągło i nie potrafiłam przestać, dopiero teraz, gdy się zakochałam, przestałam zdradzać. Czy to, jak się kiedyś zachowywałam, wpływa na moją obecną zazdrość? Skąd ta zazdrość się bierze? I jak mogę to leczyć? Zależy mi bardzo na naszym związku i nie chcę tego popsuć z własnej winy. Dziękuję."

Diana Komorowska Porady udziela Diana Komorowska, psycholog:

Witam!
Zazdrość w pewnym stopniu w naszym życiu jest nieunikniona. Każdy ją kiedyś poczuł. Jest ona zupełnie zdrowa, jeżeli nie przesadzamy. W twoim przypadku jest trochę inaczej. Wszędzie widzisz jakiś podstęp, piękne kobiety, które mogą spodobać się twojemu chłopakowi. Musisz mieć więcej zaufania do swojego chłopaka. Pomyśl, że z tych wszystkich pięknych kobiet wybrał właśnie ciebie!

Ciągłe podejrzenia, wybuchy zazdrości będą powoli niszczyły wasz związek. Nie możesz mieć chłopaka na własność. Przez całe życie będzie on spotykał na swojej drodze inne kobiety, ale przecież to nie znaczy, że ma z nimi wdawać się w romans czy też flirt. Twoje obawy prawdopodobnie mogą być spowodowane twoim wcześniejszym zachowaniem. Zdradzając, krzywdziłaś innych, dlatego teraz boisz się, żeby rola się nie odwróciła.

Musisz nad sobą dużo popracować, nad swoim zaufaniem. Przestań myśleć o innych kobietach, jakby miały od razu rzucić się na twojego faceta. Zacznij myśleć, że nawet jakby stanęła przed nim Miss Polonia, to on nie zwróci na nią uwagi, ponieważ ma mądrą, atrakcyjną kobietę, która przede wszystkim go kocha i ufa mu. Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłam Ci. Trzymam mocno kciuki i życzę dużo szczęścia i miłości. Pozdrawiam.

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

39 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu